VI Mazurskie Spotkanie Paralotniowe o Puchar Mazur PANBAH za nami

Start paralotni za wyciągarką (fot. Mazury Paralotnie/FB)

Kolejny raz fani lotnictwa i paralotni spotkali się w dniach 27-28 lipca w malowniczych mazurskich Rostkach, gdzie zorganizowano VI Mazurskie Spotkanie Paralotniowe o Puchar Mazur PANBAH, które było polaczone z Festynem Wiejskim w Rostkach. – Pogoda nam nie dopisywała, aby rozegrać zawody motoparalotniowe o puchar PANBAH, ale za to sporo atrakcji czekało na publiczność – mówią organizatorzy.

Rozpoczeliśmy oficjalnym otwarciem imprezy zespolem Rostkowianki i pokazem sztuk walki przez Piski Klub Teokwondo, a potem  rozpoczeła się akcja charytatywna dla ciężko chorego dziecka z Pisza. Zebrano w tym roku 4200 zł na Wiktora Wróblewskiego z Pisza – opowiadają organizatorzy.

Mieliśmy prezentacje sprzętu motoparalotniowego i odbywały się konkursy dla publiczności na bezpłatne loty pasażerskie motoparalotnią – dodają.

Przez cały dzień można było polatać samolotem ultralight i skorzystać z lotów za wyciagarką stacjonarną dla paralotniarzy swobodnie latających.

 

Zawody modelarskie dla dzieci nie odbyły się, ponieważ był za silny wiatr, ale nagrody dzieci otrzymały w innej formule konkursu. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji od mini quadów po pitbike, zjeżdzalnie, strzelnice ASG i konkursy.

Impreza mocno była oblegana przez publiczność, zainteresowanie było spore tym wydarzeniem i między innymi zebrana publiczność mogła skorzystać z bezpłatnych lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią, paralotnią swobodnie i samolotem ultra light jako załogant. I padł rekord bo przeleciało się około stu osób. Każdy był pod wrażeniem piękna Mazur z samiuśkiej góry. Odbył sie przelot motoparalotnią nad Jezioro Śniardwy i każdy z motoparalotniarzy uczestników  zarejstrowanych mógł skorzystać z możliwości polatania po okolicy.

Mazurską imprezę odwiedził aktualny Slalomowy Mistrz Polski i czwarty zawodnik Slalomowych Mistrzostw Europy Bartosz Nowicki i Mistrz Polski z 2017 roku klubowicz Mazury Paralotnie Jarosław Pałdyna, którzy byli do dyspozycji publiczności i przybyłych motoparalotniarzy.

Pod koniec dnia odbyły się indywidualne  pokazy motoparalotniowe dla publiczności i dyskoteka. Na pilotów czekał bezpłatny poczęstunek w formie mazurskiego ogniska, można było skosztować produktów serwowanych przez JBB Łyse. Na drugi dzień w niedzielę  z rana nie było pogody do latania, ale za to podwieczór cierpliwi polatali ponownie na mazurskim niebie.

Organizatorzy bardzo dziekują wszystkim za przybycie i pomoc ale niestety kolejny raz pogoda im nie pomagała w organizacji imprezy. Ale zapraszają serdecznie wszystkich za rok.

Głównym sponsorem imprezy był Zakład Produkcji Drzewnej PANBAH Marek Jankowski Trzonki 40, 12-200 Pisz.

Źródło: Stowarzyszenie Mazury Paralotnie
comments powered by Disqus