VI Aeropiknik – Balonowy Puchar Polski już za nami

VI Aeropiknik – Balonowy Puchar Polski (fot. paczkow.pl)

Tegoroczny VI Aeropiknik Balonowy Puchar Polski już za nami. Liczne atrakcje, dobra muzyka i piękna choć zmienna pogoda sprawiły, że były to trzy bardzo udane dni. W tym roku program był bardzo bogaty i każdy, niezależnie od wieku mógł znaleźć w nim coś ciekawego dla siebie. Jak co roku, teren Gminy Paczków, stał się stolicą kolorowych lotów baloniarzy, startujących w pucharze Polski.

Pierwsze loty punktowane w ramach Pucharu Polski rozpoczęły się już w przeddzień oficjalnego otwarcia wieczorem w czwartek. Oficjalne otwarcie wydarzenia  miało miejsce w piątek na stadionie miejskim w Paczkowie o godz. 18.30 przez Burmistrza Gminy Paczków Artura Rolkę oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Paczkowie Wiesława Barabasza. Podczas imprezy organizatorzy gościli 5 osobową delegację z Ukrainy miasta Tumacz.

Do Paczkowa zjechało aż 20 ekip balonowych, niestety w dniu rozpoczęcia zawodów, 27 lipca deszcz pokrzyżował plany organizatorom i sędziowie byli zmuszeni do odwołania startu balonów. Ku uciesze zebranych widzów odbył się krótki pokaz z udziałem dwóch balonów, z których jeden wykonał lot pokazowy.

Ale już w sobotę i niedzielę było słonecznie i ciepło co sprzyjało fantastycznej zabawie całych pokoleń, liczba gości przybyłych na imprezę przerosła oczekiwania wszystkich. Mieszkańcy gminy i okolic mogli już oglądać na niebie lotniczy spektakl, balony startowały o 6.00 i 18.00.

Podczas trwania imprezy nie brakowało atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych w tym cieszący się największym zainteresowaniem, lot balonem na uwięzi. Na scenie uczestnicy obchodów mieli okazję podziwiać prezentację zespołów Scenicznych OSP. Ponadto na scenie wystąpiły między innymi zespoły: B-QLL, Camasutra, Kaliber, Flow Up, Sen, Kapela Wujka Idziego. Kulminacyjnym punktem imprezy był występ zespołu Red Lips, który rozbawił publiczność.

W tym dniu nie zabrakło imprez towarzyszących, które trwały od wczesnych godzin porannych, m.in. zawody wędkarskie spławikowo gruntowe o Puchar Burmistrza Gminy Paczków, IV Rajd Nordic Walking Paczków - Kozielno oraz plener malarski „Z Kawką w Tle”.

Zwycięzcy Balonowego Pucharu Polski w Paczkowie:
1. miejsce – Kacper Borkowski
2. miejsce – Bartosz Nowakowski
3. miejsce – Arkadiusz Iwański

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej wyjątkowej i spektakularnej imprezy na stronie www.paczkow.eu

Źródło: UM w Paczkowie
comments powered by Disqus