Przejdź do treści
Źródło artykułu

V Warszawska Fiesta Balonowa

Po raz kolejny warszawskie niebo wypełni się kolorowymi balonami ogrzewane powietrzem. Zbliża się piąta edycja Warszawskiej Fiesty Balonowej. Na imprezę, która odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2024 r., zaprasza Fundacja Balonowa Strona Nieba.

Przez trzy dni będzie można oglądać przygotowania balonów do startu, pokazy startów i lotów wielobarwnych balonów. Loty poranne w sobotę i niedzielę (15 i 16 czerwca) planowane są około godz. 4:30-7:30, loty wieczorne w (14, 15 i 16 czerwca) piątek, sobotę i niedzielę około godz. 18:00-21:00. Skąd realnie - zależeć będzie od kierunku i prędkości wiatru. Informacje o miejscach startu organizatorzy publikować będą na stronie wydarzenia.

Uroczysty start honorowy, otwierający V Warszawską Fiestę Balonową z Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego organizatorzy planują z flagą białoczerwoną 14 czerwca, ok. godz. 19:00. Balonem poleci Jacek Bogdański.

W sobotni wieczór około godziny 19:00 zaplanowano start balonów z Placu Gwardii na terenie Cytadeli Warszawskiej (sprzed Muzeum Wojska Polskiego/Muzeum Historii Polski). Niedziela dedykowana jest z kolei Plaży Romantycznej.

Rzecz jasna to tylko życzenia, bo zdecyduje pogoda i kierunek wiatru. Proszę pamiętać, że to nasze plany i uzgodnienia z zarządcami obiektów, bez gwarancji powodzenia. Kluczowa jest pogoda! – mówią organizatorzy.

Są również inne lokalizacje, jak w poprzednich latach, ale wymienione prestiżowe miejsca są dla nas ważne i bliskie sercu – dodają.

Program i szczegóły organizatorzy opublikują wkrótce na stronie wydarzenia: https://facebook.com/events/6973393309455206/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony