Przejdź do treści
Spadochronowy Puchar Krakowa (fot. J. Zych)

V Spadochronowy Puchar Krakowa oraz Puchar Europy Wschodniej w Celności Kraków 2018

Po raz piąty odbędzie się w Krakowie Spadochronowy Puchar Krakowa, a po raz trzeci będą to zawody cyklu Pucharu Europy Wschodniej w Celności. Impreza odbędzie się w dniach 14-16.09.2018 r.

W roku bieżącym chcemy wrócić do pierwotnej lokalizacji i rozegrać zawody na Krakowskich Błoniach – mówią organizatorzy.

Organizatorem Zawodów jest Wojskowy Klub Sportowy „WAWEL”, członek Aeroklubu Polskiego – Polskiego Związku Sportów Lotniczych oraz Gmina Miejska Kraków. Zawody zostały objęte patronatem Prezydenta Stołecznego Miasta Krakowa prof. dr. hab. Jacka Majchrowskiego i będą miały miejsce na terenie Błoń Zwierzynieckich w Krakowie.

Po raz trzeci zawodnicy będą rywalizować w celności lądowania w Pucharze Europy Wschodniej w Celności (EEAC). Za nimi już zawody w Avdarmie (Mołdawia). Przed EEAC Kraków 2018 spotkają się jeszcze w Erden (Bułgaria) i Brasov (Rumunia). A po zawodach w Krakowie skoczkowie rywalizować jeszcze będą w Szeged (Węgry).

W ramach EEAC organizatorzy zaplanowali rozegrać sześć kolejek skoków. Konkurencje będą rozgrywane indywidualnie i drużynowo.

Skoki będą wykonywane ze śmigłowca Mi-8.

Zawodnicy zgłoszeni do udziału w Zawodach muszą posiadać:
– komplet spadochronów szybujących wraz z aktualną dokumentacją, eksploatowany według przepisów polskich lub innych narodowych dla skoczków z innym obywatelstwem niż polskie;
– licencję sportową FAI;
– skoczkowie z obywatelstwem polskim - Świadectwo Kwalifikacji Skoczka Spadochronowego PJ(C) oraz orzeczenie lotniczo-lekarskie;
– skoczkowie z obywatelstwem innym niż polskie – poświadczone uprawnienia potwierdzające wykonanie  minimum 200 skoków i posiadanie przynajmniej 60 minut wolnego spadania;
– polisę ubezpieczenia OC przy skokach spadochronowych obowiązującą na terenie Polski.

Zgłoszenie udziału w zawodach należy przesłać do dnia 31.07.2018 r. do godziny 24:00 na adres: sgsp@kki.pl lub gosiewski@kki.pl. Liczba uczestników zawodów jest ograniczona do 40.

Celem zawodów jest wyłonienie zwycięzców zawodów w poszczególnych klasyfikacjach, ustanowienie nowych rekordów oraz popularyzacja i rozwój spadochroniarstwa.

Zapraszamy sympatyków lotnictwa na Krakowskie Błonie do kibicowania zawodnikom.

Więcej informacji w Biuletynie, Regulaminie oraz na stronie: www.sekcjaspadochronowa-wawel.krakow.pl

FacebookTwitterWykop

Nasze strony