Przejdź do treści
Źródło artykułu

V Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA w Nowym Targu

Grupa Modelarska Nowy Targ oraz Miasto Nowy Targ zapraszają modelarzy do udziału w V Podhalańskim Festiwalu Modelarskim CIUPAGA. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. AK w Nowym Targu, plac Evry 3.

Celem imprezy jest promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego, popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku oraz promocja miasta Nowy Targ oraz regionu Podhala.

Festiwal Modelarski w Nowym Targu ma charakter festiwalu-wystawy. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Dołączenie dokumentacji do modelu nie jest obowiązkowe, ale zalecane w przypadku modeli waloryzowanych i budowanych od podstaw. Uczestnik może wystawić dowolną liczbę modeli, ale nie więcej niż 5 sztuk w każdej
kategorii. W przypadku Modeli Kartonowych nie ma podziału na kategorie wiekowe i skalę, jest to kategoria OPEN.

Podczas festiwalu mogą startować modelarze plastikowi oraz kartonowi. Wydarzenie jest pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Kategorie wiekowe, decyduje rok urodzenia:
– HONIELNIK czyli MŁODZIK (zawodnicy do 12 lat),
– JUHAS czyli JUNIOR (zawodnicy od 13 do 18 lat),
– BACA czyli SENIOR (zawodnicy powyżej 18 lat).

Modele będą oceniane przez komisję sędziowską wg zasady “podoba się - nie podoba się”. W czasie oceny komisja będzie zwracać szczególną uwagę na: staranność wykonania oraz poprawność geometryczną, stopień skomplikowania modelu, malowanie i oznakowanie (nie dotyczy modeli kartonowych), wkład pracy własnej. Jeżeli waloryzowana część modelu jest ukryta w środku modelu modelarz chcący zwrócić uwagę na waloryzacje powinien dołączyć dokumentację fotograficzną z etapu budowy waloryzacji.

Rejestracja odbywać się będzie tylko online na stronie: scale-modeling.com
Opłaty startowe SENIOR – 20pln, od juniorów i młodzików opłaty nie pobiera się.

V Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA to już też tradycyjnie memoriał im. kpt. pil. Tadeusza Schiele, podhalańskiego akcentu w II Wojnie Światowej. Organizatorzy na jego pamięć i cześć, utworzyli kategorię specjalną "Nojpiykniyjsy Polowac", w której rozgrywany jest konkurs punktowy dla modeli lotniczych. Podczas festiwalu mogą startować modelarze plastikowi oraz kartonowi. Tu uczestnik może wystawić jeden model. Do zdobycia nagroda za najładniejszy myśliwiec z szachownicą. Organizatorzy przewidują też nagrody specjalne.

Organizatorzy festiwalu proszą chętnych do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej o dokonanie rezerwacji. W planie Festiwalu Modelarskiego są również warsztaty modelarskie.

Więcej informacji na stronie gmnt.eu/ciupaga-2024/v-podhala%C5%84ski-festiwal-modelarski-ciupaga

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony