Przejdź do treści

Ustanowiono nowy spadochronowy Sekwencyjny Rekord Polski

Na strefie spadochronowej Sky Force w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 12-13.09.2017 r. odbywały się próby pobicia sekwencyjnego rekordu Polski w wielosobowej formacji spadochronowej.

Rekord polegał na tym, że podczas skoku z dwóch samolotów w jednym czasie, 30-osobowa grupa spadochroniarzy musiała połączyć się we wcześniej ustaloną na ziemi figurę, a następnie rozłączając się utworzyć drugą figurę. Nad poprawnością skoku czuwali sędziowie z Aeroklubu Polskiego. Organizatorem rekordu był Polish Skydive Gang.

I udało się ustanowić nowy rekord! Skoczkowie utworzyli formację, której dotad nie zbudowano na Polskim niebie!

W dniu 13.09.2017 roku na strefie spadochronowej Sky Force w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się próba ustanowienia Sekwencyjnego Rekordu Polski 30 way. Udało się go ustanowić w trzecim skoku. Zrobiliśmy dwa punkty. Udział wzięło 30 skoczków, dwóch kamerzystów, a skoki wykonywane były z dwóch samolotów lecących w szyku – powiedział Witold Kielerz, organizator rekordu. I dodał, że do takich imprez, jak bicie rekordu, kwalifikowani są skoczkowie z bogatym doświadczeniem, którzy mają odpowiednie umiejętności i uczestniczą w różnych eventach tego typu. To nie są przypadkowe osoby.

Oto nasi Rekordziści!

Sky Force Polskie Centrum Spadochronowe – to największa strefa spadochronowa w Polsce, znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim. Skoki odbywają się tam z największego w Polsce samolotu desantowego Skyvan SC7 short. Skoki wykonywane są nawet z 6000 metrów.

Poprzedni Sekwencyjny Rekord Polski został ustanowiony przez 28 spadochroniarzy. A obecny rekord świata wynosi 202 skoczków. Jest szansa, że za miesiąc zostanie on pobity, ponieważ w Arizonie, już w październiku, odbędzie się próba bicia Sekwencyjnego Rekordu Świata. W próbie tej udział weźmie 225 spadochroniarzy. Polskę będą reprezentowały dwie osoby: Witold Kielerz i Tomek Ignaczuk. Trzymamy kciuki!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z bicia rekordu Polski:

FacebookTwitterWykop

Nasze strony