Przejdź do treści
Źródło artykułu

Urodziny "Tygryska" w Pile

Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza na 40. urodziny "Tygryska" - samolotu Su-22M4 o numerze bocznym 3620, który jest jedną z niewielu pamiątek po 6 Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego z Piły.

Jest to swego rodzaju unikat, gdyż jako jedyny posiada po obu stronach statecznika pionowego godło 6 PLMB. ten Su-22M4 zachowujący barwy, w których latał w Pile jest fantastyczną pamiątką ludzi i wydarzeń, którzy zapisali się w historii pilskiego lotnictwa wojskowego. Więcej informacji o tym samolocie na stronie: https://pmw.pila.pl

Na dzień 11 maja 2024 r. Muzeum planuje huczne (dosłownie) wydarzenie, na które zaprasza wszystkich, a w szczególności posiadaczy własnych samolotów i załogi aeroklubów.

Jesteśmy jedynym muzeum w Polsce, do którego można przelecieć i podkołować bezpośrednio pod budynek. Przybywajcie i przylatujcie na imprezę urodzinową! – zachęcają do udziału w imprezie pilscy muzealnicy.

Początek imprezy o godzinie 14:30. A w programie: skrzydlaci goście, trochę historii, urodzinowy tort, a także prezentacja nowych eksponatów.

Urodziny "Tygryska" to świetna okazja do spotkania z Przyjaciółmi i ciekawymi historiami lotniczymi.

Czy słyszeliście kiedyś o latających krowach, Smoku zwanym Ifelką, ostatnim Albatrosie i wielkopolskich Gothach? Jeśli nie, to dowiecie się o tym podczas urodzinowej imprezy Tygryska, gdzie będzie promowana nowo wydana książka pt. "Niemieckie samoloty wojskowe w lotnictwie polskim 1918–1924" (tom II).

O tych tajemnicach i innych ciekawostkach związanych z początkami polskiego lotnictwa wojskowego opowiedzą przyjaciele Muzeum, autorzy tej publikacji - ks. Robert Kulczyński SDB i Mateusz Kabatek.

Do zobaczenia na Urodzinach Tygryska 11 maja. Zapraszamy na 14:30 na pilskie lotnisko. (parking przed schronohangarem nr 1, dojazd opisany na stronie https://pmw.pila.pl)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony