"uLotne Rozmowy" z Witoldem Sokołem – pilotem wojskowym
Od lipca 2020 r. Konrad Stasiczak – pasjonat lotnictwa prowadzi ciekawy podcast: "uLotne Rozmowy".
Jego gośćmi są nie tylko piloci, ale również ludzie związani z lotnictwem, dla których jest ono największą pasją, a często sposobem na życie. Pasjonaci. To słowo najtrafniej definiuje ludzi, którzy są rozmówcami Konrada Stasiczaka.
Niedawno Konrad Stasiczak przeprowadził rozmowę z kolejnym gościem – instruktor, wykładowca, człowiek, którego głos fani lotnictwa znają najczęściej z pokazów lotniczych. Ciemne okulary typu "aviator" i kowbojski kapelusz to jego znaki rozpoznawcze... zaraz po czarnym sokole na burcie MiGa-29.
Kpt. rez. pil. Witold Sokół jest absolwentem Liceum Lotniczego i Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Podporucznikiem został w 1993 roku. Jako pilot wojskowy spędził za sterami samolotów ponad 1300 godzin, z czego 700 godzin w myśliwcu MiG-29. Pilotował także m.in. F-15, MiG-29M2, Su-22M4 i Su-22UM3K. Przez cztery lata był pilotem pokazowym samolotu MiG-29, uczestniczył w wielu pokazach w kraju i za granicą. Z latania akrobacyjnego zrezygnował w 2006 roku. Po odejściu z czynnej służby zajął się działalnością społeczną, nie zerwał jednak kontaktów z lotnictwem, wykłada przedmioty specjalistyczne w Lotniczej Akademii Wojskowej.
Konrad Stasiczak i Witold Sokół w symulatorze Airbusa (fot. ulotnerozmowy.pl)
W pierwszej części Witold Sokół opowiadał o swoich początkach, odwirowaniu na badaniach do Dęblina, lataniu Su-22 w Pile i szkoleniu na MiG-29.
Zapraszam na pierwszą część rozmowy z Witoldem Sokołem:
Druga część to już latanie na misje, szkolenia i historia Witolda aż do dziś. Będzie o sytuacjach awaryjnych, misji na Litwie (dowiemy się w jakich okolicznościach na „77” powstał czarny sokół), lataniu w parze dyżurnej, ale również o pracy wykładowcy w Dęblinie.
Zapraszam na drugą część rozmowy z Witoldem Sokołem:
Komentarze