Przejdź do treści
uLotne Rozmowy (fot. ulotnerozmowy.pl)
Źródło artykułu

"uLotne Rozmowy" z Witoldem Sokołem – pilotem wojskowym

Od lipca 2020 r. Konrad Stasiczak – pasjonat lotnictwa prowadzi ciekawy podcast: "uLotne Rozmowy".

Jego gośćmi są nie tylko piloci, ale również ludzie związani z lotnictwem, dla których jest ono największą pasją, a często sposobem na życie. Pasjonaci. To słowo najtrafniej definiuje ludzi, którzy są rozmówcami Konrada Stasiczaka.

Niedawno Konrad Stasiczak przeprowadził rozmowę z kolejnym gościem – instruktor, wykładowca, człowiek, którego głos fani lotnictwa znają najczęściej z pokazów lotniczych. Ciemne okulary typu "aviator" i kowbojski kapelusz to jego znaki rozpoznawcze... zaraz po czarnym sokole na burcie MiGa-29.

Kpt. rez. pil. Witold Sokół jest absolwentem Liceum Lotniczego i Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Podporucznikiem został w 1993 roku. Jako pilot wojskowy spędził za sterami samolotów ponad 1300 godzin, z czego 700 godzin w myśliwcu MiG-29. Pilotował także m.in. F-15, MiG-29M2, Su-22M4 i Su-22UM3K. Przez cztery lata był pilotem pokazowym samolotu MiG-29, uczestniczył w wielu pokazach w kraju i za granicą. Z latania akrobacyjnego zrezygnował w 2006 roku. Po odejściu z czynnej służby zajął się działalnością społeczną, nie zerwał jednak kontaktów z lotnictwem, wykłada przedmioty specjalistyczne w Lotniczej Akademii Wojskowej.


Konrad Stasiczak i Witold Sokół w symulatorze Airbusa (fot. ulotnerozmowy.pl)

W pierwszej części Witold Sokół opowiadał o swoich początkach, odwirowaniu na badaniach do Dęblina, lataniu Su-22 w Pile i szkoleniu na MiG-29.

Zapraszam na pierwszą część rozmowy z Witoldem Sokołem:

Druga część to już latanie na misje, szkolenia i historia Witolda aż do dziś. Będzie o sytuacjach awaryjnych, misji na Litwie (dowiemy się w jakich okolicznościach na „77” powstał czarny sokół), lataniu w parze dyżurnej, ale również o pracy wykładowcy w Dęblinie.

Zapraszam na drugą część rozmowy z Witoldem Sokołem:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony