ULC: Krajowy Program Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym
W obliczu dynamicznych zmian na poziomie globalnym, zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie lotniczym pozostaje kluczowym elementem dla wszystkich zainteresowanych stron - od przemysłu lotniczego, przez operatorów lotniczych, aż po społeczeństwo, które jest bezpośrednim beneficjentem tego sektora transportu.
Nowe wydanie Krajowego Program Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym uwzględnia przede wszystkim zmiany w wymaganiach ICAO i Unii Europejskiej dotyczących zarządzania bezpieczeństwem. Zostały wprowadzone istotne modyfikacje w obszarze techniki lotniczej, bezzałogowych statków powietrznych oraz w systemie raportowania i analizowania zdarzeń na poziomie krajowym (w tym ECCAIRS 2 i ERCS). Program uwzględnia również zmiany organizacyjne w strukturze Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Krajowy Program Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym zawiera wymagania zawarte w załączniku 19 oraz jest w spójny z Europejskim Programem Bezpieczeństwa Lotniczego (EASP), zapewniając tym samym zgodność z międzynarodowymi i europejskimi standardami bezpieczeństwa.
KPBwLC jest nie tylko narzędziem krajowym, ale również integralnym elementem systemu międzynarodowego, który przyczynia się do zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa na poziomie globalnym. Systematyczne aktualizowanie programu oraz dostosowywanie go do zmieniających się wyzwań, takich jak rozwój technologii, zmiany klimatyczne, czy też pojawiające się nowe zagrożenia, pozwala na utrzymanie skutecznego nadzoru nad sektorem lotnictwa cywilnego, zarówno w Polsce, jak i w całym systemie międzynarodowym.
Dokument jest dostępny do pobrania na stronie https://www.ulc.gov.pl
ULC zachęca wszystkich zainteresowanych do zapoznania się treścią zaktualizowanego programu. Wszelkie uwagi i sugestie dotyczące dokumentu należy kierować na adres e-mail: lbb@ulc.gov.pl
Komentarze