Przejdź do treści
Ultralight Days Leszno 2022 (ULDL) - plakat (fot. Lotnisko Leszno)
Źródło artykułu

Tematy wykładów podczas ULDL Ultralight Days Leszno 2022

Lotnisko Leszno zaprasza na cykl wykładów w ramach ULDL Ultralight Days Leszno 2022 - dni lotnictwa ultralekkiego, które odbędą się już 20 i 21 maja 2022 r.

Wśród zaproszonych gości i prelegentów m.in. eksperci z: Learn Before Flight, ICAO4.me, Lataj Legalnie, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB, SKYDREAM - samoloty ultralekkie, PKBWL, eN-TANK oraz gościnnie Dominik i Magda z projektu Budujemy Samolot!

Poniżej program cyklu kilkunastu godzin otwartych wykładów dot. bezpieczeństwa, prawa lotniczego, meteorologii oraz eksploatacji i serwisu konstrukcji ultralekkich.

Plan wykładów na ULDL

Przypomnijmy, że Ultralight Days Leszno 2022 (ULDL) to pierwsza tego typu impreza w Polsce w całości poświęcona dynamicznie rozwijającej się branży lotnictwa ultralekkiego.

ULDL to także jeden z największych tegorocznych zlotów samolotów ultralekkich, którego uczestnicy oprócz udziału w wydarzeniu, będą mogli bez ograniczeń korzystać z infrastruktury Lotniska Leszno. Wszystkich uczestników zlotu zapraszamy również na sobotnie, wieczorne spotkanie integracyjne.


Przeczytaj również:
ULDL Ultralight Days Leszno 2022 już za miesiąc

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony