Przejdź do treści
Źródło artykułu

Tankomaty w sieci stacji paliw lotniczych Warter Aviation

Warter Aviation, marka paliw i produktów lotniczych zakończyła automatyzację stacjonarnych stacji paliw. Tankomaty znajdują się na 7 lotniskach należących do Aeroklubów: Elbląskiego, Lubelskiego, Radomskiego, Warmińsko- Mazurskiego, Ziemi Mazowieckiej, Ziemi Piotrkowskiej oraz Zagłębia Miedziowego.

Mapa stacji i dane kontaktowe znajdują się tutaj: Stacje dla pilotów - Warter Aviation

Warunkiem korzystania z urządzeń na wszystkich stacjach jest posiadanie indywidualnej karty identyfikacyjnej dla danego statku powietrznego (bez akcyzy) i firmy (z akcyzą).

Korzyści wynikające z tankowania automatycznego to krótszy czas operacji tankowania, stały, elektroniczny wgląd do indywidualnego konta klienta, gdzie zapisane są wszystkie transakcje oraz brak opłat dodatkowych poza godzinami pracy lotniska. Ważne jest też bezpieczeństwo, ponieważ karta może mieć zakodowany rodzaj paliwa dla danego  statku, co ma chronić przed pomyłką zatankowania niewłaściwego paliwa.

Stacja paliw Warter Aviation zlokalizowana na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, fot. AZP

Na stacjach możliwe jest też tankowanie bez użycia karty do tankomatu. Wtedy jest to wyłącznie zakup paliwa z akcyzą, płatny kartą płatniczą u obsługi stacji paliw. W takim przypadku rekomendowany jest kontakt z aeroklubem min. 24 h przed przylotem.

Dodatkową nowością w tym roku jest możliwość tankowanie według przedpłaconego limitu. Oznacza to, że każdy klient, który nie ma podpisanej umowy i oraz karty może tankować na wszystkich stacjach Warter Aviation, do wyczerpania przedpłaconej kwoty (z akcyzą i vat).

W przypadku zainteresowania kartami oraz umowami  dotyczącymi korzystania z sieci tankomatów należy kontaktować się z Działem Obsługi Klienta – mail: inbox.waviation@warterfuels.pl

Warter Aviation stale pracuje nad rozbudową sieci stacji i będzie informować o otwarciu kolejnych.

Sieć stacji paliw lotniczych Warter Aviation w Polsce

Warter Aviation to marka paliw lotniczych, która należy do Warter Fuels, polskiego producenta i dystrybutora benzyn specjalistycznych.

Rodzaje benzyn lotniczych na stacjach Warter Aviation:

  • Aeroklub Elbląski: Avgas 100LL, UL-91,
  • Aeroklub Warmińsko Mazurski: Avgas 100LL, UL-91,
  • Aeroklub Ziemi Mazowieckiej: Avgas 100LL, UL-91,
  • Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej: Avgas 100LL,UL-91, JET A-1,
  • Aeroklub Radomski: Avgas 100LL,
  • Aeroklub Lubelski: Avgas 100LL,
  • Aeroklub Zagłębia Miedziowego: Avgas 100LL, UL-91, JET A-1

Artykuł sponsorowany

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony