„Talent Szybowcowy" - program dla najlepszych juniorów

Szybowcowa Kadra Juniorów

Ostatnimi dniami wszedł w życie projekt „Talent Szybowcowy”. Ma on na celu przyspieszyć rozwój pięciu najlepszych polskich juniorów i wspomóc ich w finansowaniu treningu oraz sprawić, by marzenia związane z medalami na kolejnych Mistrzostwach Świata Juniorów w australijskim Narromine stały się rzeczywiste i osiągalne.

Inicjatorami całego projektu są Sławomir Piela, aktywnie wspierający wyjazd Sebastiana Kawy w Himalaje, oraz Przemysław Bartczak, który od lat znany jest z tego, iż pomaga najmłodszym adeptom latania rozwinąć skrzydła i otwiera im możliwości do podnoszenia ich umiejętności na wyższy, wyczynowy poziom.  Projekt obejmuje wsparcie piątki najlepszych oraz najlepiej rokujących juniorów w naszym kraju, których dotychczasowe możliwości treningowe w porównaniu do takich reprezentacji jak reprezentacja Niemiec, Czech czy Francji są nieporównywalnie  niższe.  

Podczas ostatnich Mistrzostw Świata Juniorów w Lesznie, polskiej ekipie udało się wywalczyć  1. miejsce drużynowo – z Australii chcieliby przywieźć jednak medale indywidualne. Dwa lata poprzedzające tą imprezę zostały już rozplanowane wraz ze szczegółowym kosztorysem. Zawody, zgrupowania, zajęcia z psychologiem – na każdy sezon zaplanowanych zostało 8 takich wydarzeń. 

Zakwalifikowani do projektu to: Mateusz Siodłoczek, Jacek Flis, Jakub Puławski, Janek Jawornik oraz Marek Niewiadomy. Uczestnictwo to nie tylko zaszczyt lecz również obowiązki – przede wszystkim aktywne poszukiwanie sponsora, by móc zrealizować założone cele. Koszty są niemałe, bowiem całość dwuletniego projektu wyceniono na  413 155 złotych. Potencjalnym zainteresowanym sponsorom juniorzy zaoferować mogą między innymi: 

  • Prawo do wykorzystania tytułów sponsora głównego, sponsora oficjalnego, partnera projektu
  • Ekspozycję reklam na szybowcach, przyczepach transportowych, samochodach zawodników oraz ubraniach zawodników,  
  • Zamieszczenie logotypu w materiałach multimedialnych publikowanych na cieszącym się dużą popularnością fanpage’u SKNJ czy też na innych popularnych serwisach(najpopularniejszy film naszych juniorów to ponad 73tys. indywidualnych wyświetleń). 
  • Organizację lotów widokowych szybowcem z medalistami Mistrzostw Polski, bądź też uczestnictwo w oryginalnych event’ach firmowych wraz z wystawą szybowca

Kolejny sezon jeszcze daleko, Mistrzostwa Świata jeszcze dalej, jednak cały zespół już dawno zakasał rękawy i pracuje na pełnych obrotach. Link do projektu ,,Talent Szybowcowy” znajdziecie państwo tutaj.

Przykładowe filmy promujące:

 

 

Jakub Puławski

Źródło: Szybowcowa Kadra Juniorów
comments powered by Disqus