Szymany: Ryanair zainteresowany. Kto jeszcze?

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury (fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury)

Lotnisko w Szymanach nie podzieli losu Radomia – lotniska, z którego nikt nie chciał latać. Udało się nam uzyskać potwierdzenie od jeden linii lotniczej, która jest zainteresowana lotami z portu lotniczego Olsztyn-Mazury. Urząd marszałkowski ogłosił już nawet trzy oficjalne kierunki lotów, z których na początku roku skorzystają pasażerowie.

Jak pisano na portalu „RynekInfrastruktury.pl”, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk zapowiedziała trzy oficjalne kierunki, do których będą latać przewoźnicy od przyszłego roku z Szyman. W pierwszej kolejności uruchomione zostaną loty do Krakowa, Berlina i Monachium. Pierwsze kursy powinny odbywać się już w połowie stycznia.

Niemieckie miasto pojawiło się na mapie kierunków nie bez powodu. Politycy myślą o nim, jak o realnym oknie na świat dla pasażerów z Warmii i Mazur. – Lotnisko w Monachium jest bardzo dużym węzłem przesiadkowym, które pozwoli dolecieć z Szyman przez to niemieckie miasto np. do USA, czy Australii – tłumaczyła Śląska-Zyśk.

Do każdego z wymienionych przez wicemarszałek kierunków mają być wykonywane trzy loty tygodniowo, np. do Monachium samoloty mają odlatywać we wtorki, czwartki i niedziele.

To jednak nie koniec oferty. W późniejszym terminie powinny pojawić się oferty związane z Londynem, Dublinem, Oslo, Eindhoven oraz Zagłębiem Ruhry. Tutaj jednak brakuje na razie szczegółów, bowiem nadal trwają rozmowy z przewoźnikami. Także nazwy linii, które mogłyby realizować podane połączenia, nie są na razie przez zarządzających portem Olsztyn-Mazury wymieniane.

Niemniej jednak udało nam się dowiedzieć, że swoje zainteresowanie lotniskiem w Szymanach wyraża Ryanair. – Jesteśmy zainteresowani współpracą z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury. Pozostajemy w kontakcie z władzami lotniska, aczkolwiek jest za wcześnie, aby mówić jakie kierunki będą brane pod uwagę, do czasu zakończenia rozmów handlowych – zdradza Katarzyna Gaborec-McEvoy, dyrektor sprzedaży i marketingu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wiemy także, że ze swoją ofertą nie wystartuje w Szymanach inny tani przewoźnik – AirBerlin. – Nie rozważamy uruchomienia połączeń z nowym lotniskiem – przekazała nam Janina Mollenhauer, rzeczniczka prasowa linii na Europę Wschodnią.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus