Przejdź do treści
Sympozjum FAA dotyczące dronów i zaawansowanej mobilności powietrznej 2024 (fot. faadroneaamsymposium.org)
Źródło artykułu

Sympozjum FAA dotyczące dronów i zaawansowanej mobilności powietrznej 2024

Tegoroczne sympozjum FAA dotyczące dronów i zaawansowanej mobilności powietrznej (AAM) skupi się na tym, w jaki sposób Agencja w dalszym ciągu bezpiecznie integruje lotnictwo z tym segmentem, tworząc jednocześnie ramy przyspieszające zaawansowane operacje.

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2024 r. w Baltimore Convention Center w stanie Maryland (USA), zgromadzi przedstawicieli FAA, innych agencji rządowych, międzynarodowych ekspertów w dziedzinie lotnictwa, liderów branży, a także środowisk akademickich.

Prezenterzy i paneliści omówią najnowsze informacje i osiągnięcia związane z różnorodnymi zastosowaniami dronów i bezpieczną integracją z krajowym systemem przestrzeni powietrznej konstrukcji Advanced Air Mobility, takich jak np. taksówki powietrzne.

Sesje i warsztaty AAM mają skupić się na kwestii zmian współczesnego lotnictwa czynionych przez taksówki powietrzne oraz elektryczne samoloty pionowego startu i lądowania (eVTOL).

Paneliści i prelegenci FAA podkreślą ciągłą pracę agencji nad umożliwieniem bezpiecznych, wydajnych i bezpiecznych operacji spełniających wysokie standardy bezpieczeństwa. Aby zarejestrować się i uzyskać aktualizacje dotyczące programów wydarzeń, odwiedź stronę internetową FAA Drone i AAM Symposium: https://faadroneaamsymposium.org/home

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony