Światowa elita pilotek balonowych pojawi się w Nałęczowie

3. Mistrzostwa Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze (fot. Aeroklub Lubelski)

Najlepsze pilotki balonów spotkają się w Nałęczowie podczas 3. Mistrzostw Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze, które odbędą się w dniach 6-11.08.2018 r. Organizatorem imprezy jest Aeroklub Lubelski.

Polska organizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet już drugi raz. Pierwsze takie zawody odbyły się przed dwoma laty w Lesznie, a w ubiegłym roku organizatorem była Litwa.

W Nałęczowie pojawi się światowa elita pilotek. O zwycięstwo rywalizować będą 34 zawodniczki z 15 krajów, m.in. z Japonii, Stanów Zjednoczonych i Australii, w tym aktualna Mistrzyni Świata Australijka Nicola Scaife. Polskę reprezentować będą 4 pilotki: obecna Mistrzyni Europy Beata Choma, Mistrzyni Polski Daria Dudkiewicz-Goławska, Ewelina Leszczuk oraz Joanna Biedermann. Rywalizacja zapowiada się zatem ciekawie.

6 sierpnia o godzinie 19:00, na placu przy Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6), odbędzie się otwarcie Mistrzostw. Pierwszy lot zawodniczy został zaplanowany na 7 sierpnia o godz. 6:00. W sumie ma odbyć się dziewięc lotów zawodniczych. Loty odbywać będą się wczesnym rankiem i późnym popołudniem.

Będziemy oczywiście chcieli rozegrać jak najwięcej konkurencji, w jednym locie może być ich nawet kilka. Liczymy, że decydująca w baloniarstwie pogoda nie pokrzyżuje nam szyków, a pilotki zmierzą się w konkurencjach wymagających zarówno umiejętności zaplanowania jak i precyzji lotu – mówi Adam Gruszecki, Dyrektor Aeroklubu Lubelskiego.

Wszystkie konkurencje będą rozgrywane w bliskiej okolicy Nałęczowa i w samym mieście, zatem o dogodne miejsce do obserwacji nie będzie trudno – najlepiej w pobliżu Term Pałacowych w nałęczowskim parku. Najatrakcyjniejsze dla publiczność są wspólne starty balonów lub konkurencje, w ramach których balony przelatują nisko nad miastem. Jak już wspomniałem, o wszystkim finalnie zadecyduje pogoda, ale będziemy oczywiście chcieli aby impreza była atrakcyjna dla wszystkich kibiców. Liczymy także, że warunki pozwolą na zorganizowanie nocnego pokazu – pięknie podświetlone balony to spektakularny widok i wspaniała sceneria do wyjątkowych zdjęć – dodaje Adam Gruszecki.

10 sierpnia, w parku uzdrowiskowym, o godzinie 21:30 odbędzie sie nocny pokaz balonów, który zostanie poprzedzony koncertem zespołu Korzuh.

Na ostatni dzień zawodów (11 sierpnia) organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji. O godzinie 17:30 odbędzie się Pokaz lotniczy ZA"Biało-Czerwone Iskry. O godz. 18:00 zaplanowano pokazowy start balonów. Po koncercie zespołu Żuki odbędzie się, o godz. 20:00 odbędzie się oficjalna ceremonia zakończenia Mistrzestw. A ponie w parku uzdrowiskowych, o godz. 21:30, nocny pokaz balonów.

Wyniki zawodów i klasyfikacja będą prezentowane na stronie internetowej mistrzostw www.skrzydlatynaleczow.pl

Źródło: skrzydlatynaleczow.pl
comments powered by Disqus