Przejdź do treści
Źródło artykułu

Styczeń na lubelskim lotnisku

Port Lotniczy Lublin w Świdniku opublikował statystyki działalności w minionym miesiącu. W styczniu lotnisko przeprowadziło 144 operacje lotnicze. To o 46 więcej niż w analogicznym miesiącu 2021 roku, jednak o 232 mniej niż w tym samym czasie w 2018 roku, kiedy zanotowano najwyższe wyniki.

W styczniu z lubelskiego lotniska skorzystało 8 852 pasażerów. W analogicznym miesiącu ubiegłego roku port obsłużył 2 956 osób, a więc o 5 896 mniej niż teraz. Aktualne wyniki słabiej wypadają jednak na tle stycznia 2018 roku. Wtedy PLL odnotował 36 066 podróżujących, czyli o 27 214 więcej niż teraz.

Port opublikował już propozycje wakacyjnej siatki połączeń. W letniej ofercie ponownie znalazł się chorwacki Split. Nad Adriatyk polecimy w poniedziałki i piątki, od 13 czerwca do 1 lipca oraz od 4 lipca do 23 września. Osoby podróżujące z lubelskiego lotniska wybiorą się też do bułgarskiego Burgas. Ten kierunek będzie obsługiwany również w poniedziałki i piątki, od 17 czerwca do 12 września. Oba połączenia zrealizuje węgierski Wizz Air.

Do wakacyjnej siatki połączeń wróci także Antalya, miasto położone w południowo-zachodniej Turcji nad zatoką Antalya na Morzu Śródziemnym. Kierunek dostępny jest już w ofercie dwóch touroperatorów: TUI i Coral Travel. Trwają także rozmowy, aby rejsy ze Świdnika do Gdańska, które w ubiegłym roku cieszyły się dużą popularnością, były wykonywane dwa razy w tygodniu. Połączenie nadal mają obsługiwać Polskie Linie Lotnicze LOT.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony