Przejdź do treści
Mur, ale historia Wojska Polskiego - konkurs (fot. Ministerstwo Obrony Narodowej)

Stworzenie muralu upamiętniającego 100-lecie Lotnictwa Polskiego

Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie wzięły udział w III edycji konkursu pod hasłem "Mur, ale historia Wojska Polskiego", organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jak informowało Ministerstwo Obrony Narodowej w zapraszeniu do udziału w III edycji konkursu pod hasłem „Mur, ale historia Wojska Polskiego”, mural powinien mieć co najmniej 3 metry szerokości i 3 metry wysokości. Mural może przedstawiać ważne dokonania polskiego wojska i żołnierskich pokoleń, od średniowiecza po współczesność. Tematem muralu mogą być słynni dowódcy, sceny bitew, lokalne jednostki wojskowe, a także wydarzenia lub postaci, które miały bezpośredni wpływ na kształtowanie państwa polskiego, na walkę o niepodległość i suwerenność Ojczyzny. Mural może przedstawiać żołnierzy różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa poinformował, że otrzymał dofinansowanie od Ministra Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadania publicznego w zakresie Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. "Mur, ale historia Wojska Polskiego".

Dzięki współpracy z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na jednej z muzealnych ścian powstanie mural upamiętniający historię Biało-Czerwonych Skrzydeł. Zaprezentowane zostaną samoloty, które są symbolami Lotnictwa Polskiego, jego sukcesów i prowadzonych działań bojowych, podkreślając już ponad 100 lat oddania Polskich Lotników Ojczyźnie.

Planowane odsłonięcie muralu odbędzie się 12 października br. O dalszych szczegółach Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa będzie regularnie informował – serdecznie zapraszamy do śledzenia stron internetowych Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony