Statystyki i wydarzenia we wrześniu w Porcie Lotniczym Kraków

Port Lotniczy Kraków - samoloty (fot. Łukasz Stawiarz, EPKK Spotters)

We wrześniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 809 225  pasażerów,  to 32 %  wzrost w stosunku do września  2018 roku – czyli o 195 000 więcej pasażerów. Łącznie od początku 2019 roku obsłużono 6 225 692 pasażerów (+23%), czyli o 1 171 000 więcej niż
w analogicznym okresie poprzedniego roku

„Konsekwentny wzrost ruchu pasażerskiego stale umacnia Kraków Airport wśród liderów europejskich regionalnych portów lotniczych” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Przed nami wiele wyzwań, które wynikają z planów rozwojowych lotniska. W ostatnich dniach  została wydana decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach o środowiskowych uwarunkowaniach w zakresie inwestycji pn. „Budowa nowej drogi startowej na lotnisku Kraków -Balice”, która rozpoczyna kolejny etap wytyczony w Planie Generalnym naszego lotniska” – dodał Radosław Włoszek.

Całoroczna koordynacja rozkładów w Kraków Airport
W związku z rosnącym ruchem pasażerskim Kraków Airport zwrócił się z wnioskiem do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) o wprowadzenie całorocznej koordynacji rozkładów na krakowskim lotnisku.
Dotychczas Kraków Airport pozostawał na tzw. 1 poziomie zarządzania rozkładem, a więc operujące linie mogły planować swoje połączenia bez dodatkowych konsultacji w zakresie występujących w związku z lotami szczytami operacyjnymi. 18.09.2019 r. ULC  podjął decyzję  o wyznaczeniu Portu Lotniczego Kraków-Balice jako całorocznie koordynowanego (poziom 3) od kolejnego letniego sezonu lotów.

LOT wzmacnia ofertę połączeń #PROSTOzKRAKOWA do USA
Polskie Linie Lotnicze LOT w nowym sezonie letnim zaoferują bogatszą ofertę połączeń z Kraków Airport do USA. Tym samym mieszkańcy Krakowa i całego regionu będą mogli na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner komfortowo dotrzeć do dwóch ważnych amerykańskich portów. Od 03.09.2020 r. zostanie otwarte połączenie z Krakowa do Nowego Jorku (JFK). Również oferta LOT-u ze stolicy Małopolski do Chicago, zostanie zwiększona. Z obecnych dziś w rozkładzie trzech połączeń tygodniowo, liczba połączeń wzrośnie do pięciu lotów w tygodniu.

Przedłużenie terminu składania wniosków do programu grantowego „Wspieramy Sąsiadów” 2019 do dnia 04.10.2019 r.
Kraków Airport zaprasza serdecznie wszystkie organizacje oraz instytucje z siedzibami w gminach Zabierzów oraz Liszki do składania wniosków z projektami, które będą przyczyniały się do integracji lokalnej, wpłyną na rozwój kultury, edukacji i sportu lub przyczynią się do dbania o ekologię.
Wszystkie aktualne informacje oraz dokumenty znajdują się na stronie internetowej Kraków Airport pod tym linkiem (LINK).

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus