Przejdź do treści
Dr inż. Józef Grzybowski - wręczenie statuetki DEDAL 2022 (fot. Kacper Strykowski, hej.mielec.pl)
Źródło artykułu

Statuetka DEDAL w kategorii Innowator dla dr inż. Józefa Grzybowskiego za wybitne osiągnięcia z rozwoju przemysłu lotniczego w Polsce

Jak poinformował portal Hej.mielec.pl, Klub Miłośników Lotnictwa Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, Stowarzyszenie Promocji Polskiego Lotnictwa „PROMLOT” oraz Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Mieleckiego przygotowało kolejne Spotkania Lotniczych Pokoleń. Była to okazja do wręczenia statuetki DEDAL 2022. 

Wyróżniony w tym roku dr inż. Józef Grzybowski pracuje adiunkt w grupie pracowników dydaktycznych w Katedrze Awioniki i Sterowania Politechniki Rzeszowskiej.

Zajmuje się takimi dziedzinami jak automatyka, metrologia, lotnicze systemy sterowania, układy technologiczne urządzeń lotniczych.

Swoje naukowe pomysły stworzył w firmie PILC, która jest oparta na wiedzy, posiadającą szerokie doświadczenie i znakomite rezultaty tworzenia autorskich technologii i produktów dla wielu sektorów. Posiada wieloletnie doświadczenie w budowie miniaturowych systemów akwizycji danych oraz mikrokomputerowych układów sterowania. Produkty jego firmy cieszą się zainteresowaniem odbiorców krajowych i zagranicznych.

Wszystkie rozwiązania firmy są rezultatami prac badawczo-rozwojowych, realizowanych w ścisłej współpracy z wielkimi naukowcami i wieloma instytucjami krajowymi. Grzybowski stworzył m.in. symulator skoków spadochronowych.

Dr inż. Józef Grzybowski (fot. Kacper Strykowski, hej.mielec.pl)

Dr inż. Józef Grzybowski (fot. Kacper Strykowski, hej.mielec.pl)

Dziękuję za to wyróżnienie. Jest to dla mnie zobowiązanie, żeby dalej pracować, ale i przezywać dalej swoje umiejętności w postaci doświadczenia – powiedział laureat statuetki DEDAL 2022.

Co ciekawe, Grzybowski otrzymał także statuetkę "Leonardo" w maju tego roku – także za swoje osiągnięcia naukowe.

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że tradycje lotnicze w naszej rodzinie przewijają się długo. Mój tata – Tadeusz Grzybowski – pracował tutaj przez wiele lat w zakładach lotniczych. Ja pracuje na uczelniach i zarażam studentów tą pasją. Te tradycje dalej są rozwijane przez moich synów: jeden pracuje również w katedrze i robi już chyba autopiloty lepsze ode mnie, drugi w tej chwili jest w kadrze narodowej na Mistrzostwach Europy w Paralotniarstwie. Mój wnuczek też już leciał, także jest już przygotowany do tego, żeby przejąć pałeczkę – dodawał.

Celem wyróżnienia DEDAL jest wspieranie inicjatywnych ludzi oraz firm, które poprzez doskonalenie techniki przyczyniają się do rozwoju szeroko pojmowanego polskiego lotnictwa, powstawania nowych konstrukcji lotniczych i rynków zbytu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony