Przejdź do treści
Spotkanie z prawdziwym pilotem z Gdańsku (fot. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku)

Spotkanie z prawdziwym pilotem w Gdańsku

Biblioteka pod Kotem i Myszą zaprasza najmłodszych pasjonatów lotnictwa na spotkanie z pilotem ktp. Robertem Zawadą.

Spotkanie odbędzie się w dniu 3 października 2023 r. o godzinie 17:00, w Bibliotece pod Kotem i Myszą, przy ul. Lelewela 21/22 w Gdańsku.

Robert Zawada, jest kapitanem rezerwy, pilotem Wojska Polskiego, sejmowym ekspertem lotniczym, ekspertem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Jest również autorem książki "Związane skrzydła", a także blogerem i komentatorem.

Jest również autorem książek dla dzieci: „Jak Gapa został pilotem” oraz „Czy każdy może zostać pilotem?”.

Jak Gapa został pilotem
Gapa, bohater tej książki, nie ma cienia wątpliwości, że jego wymarzony zawód to... pilot . Tylko jak osiągnąć cel, gdy jest się trochę roztargnionym i powolnym? W zdobyciu odpowiednich kwalifikacji pomagają mu porucznik Śmigło, panowie Kursik, Piorunek i Musztra. Gapa kończy szkołę dla pilotów. I choć to tylko sen, kto powiedział, że nie może stać się kiedyś prawdą? Zwłaszcza wtedy, gdy ktoś czegoś bardzo pragnie i konsekwentnie dąży do celu. Książka nie tylko dla chłopaków! Dziewczyny też mogą zostać pilotami!

Czy każdy może zostać pilotem?
To jedna z serii edukacyjnych książek o najfajniejszych zawodach wprowadzi cię w tajniki wymarzonej pracy. Z tej książki dowiesz się, jak trzeba zrobić, żeby zostać pilotem, co jest w tej pracy najciekawsze, a co trudne, a także jak to w ogóle możliwe, że samoloty latają. 30 ciekawych pytań i odpowiedzi, zabawne kolorowe ilustracje i solidna dawka wiedzy, której nie ma w szkole. Bo możesz być kim chcesz!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie.

Wstęp wolny, zapisy: kotimysz@wbpg.org.pl

FacebookTwitterWykop

Nasze strony