Spory wzrost we wrześniu na krakowskim lotnisku

Port Lotniczy Kraków - samoloty (fot. Łukasz Stawiarz, EPKK Spotters)

Ostatni miesiąc lata zakończył się historycznym rekordem. Krakowskie lotnisko obsłużyło we wrześniu 469 397 pasażerów.

Port Lotniczy Kraków odnotował 15% wzrost liczby obsłużonych pasażerów (więcej o 60 tysięcy osób) w porównaniu do września 2015 roku.

Największą popularnością cieszyły się połączenia na Maltę, Majorkę i do Trapani. Na tych trasach samoloty latały wypełnione niemal w stu procentach. Wrzesień to też miesiąc konferencji w Małopolsce i w Krakowie, takich jak Forum Ekonomiczne w Krynicy, Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa, czy liczne konferencje naukowe, które przyciągnęły spore zainteresowanie świata biznesu i nauki. Wielu z uczestników tych wydarzeń można było spotkać na krakowskim lotnisku.

We wrześniu 2016 r. odnotowano 3 795 operacje lotnicze, tj. 14% więcej niż we wrześniu 2015 roku. Od początku roku w Porcie Lotniczym Kraków obsłużono już 3 765 418 pasażerów, co przekłada się na wzrost o 17% w stosunku do 2015 roku.

Oprócz ludzi z/do Potru Lotniczego Kraków latają też zwierzęta. W ubiegłym miesiącu było ich aż 95, co w porównaniu do września 2015 r. stanowi wzrost o 13%. Najczęściej samolotem podróżują psy i koty, choć zdarzają się też bardziej niecodzienni pasażerowie jak np. myszy, ikra pstrąga czy szynszyla, która 13 września poleciała do Monachium.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus