SP: Piloci ćwiczą taktykę

Piloci ćwiczą taktykę, fot. Włodzimierz Baran

Przez dwa tygodnie osiemnastu lotników z baz w Powidzu i Krakowie szkoliło się na teoretycznym kursie taktycznym dla pilotów samolotów transportowych.

Czwarta już edycja kursu przygotowała kolejną grupę do wykonywania zadań w skomplikowanych i niebezpiecznych warunkach oraz unikania najczęściej popełnianych błędów w czasie planowania, przygotowania i realizacji zadań transportowych. Piloci poznawali sposoby działania w przestrzeni powietrznej nieprzyjaciela, unikania zagrożeń i ataków oraz metody obrony i walki. Zajęcia prowadzili najbardziej doświadczeni spośród dowódców-pilotów, specjaliści z różnych dziedzin, a także zaproszeni wykładowcy wojskowi i cywilni. Uczestnicy po zdaniu sprawdzianu końcowego otrzymali certyfikaty potwierdzające uzyskanie odpowiedniego poziomu przygotowania do wykonywania zadań taktycznych.

Załogi samolotów 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wykonują zadania w Afganistanie, Iraku, Czadzie i Mali, biorą udział w zagranicznych ćwiczeniach takich jak RED FLAG czy TLP. Zdobywają tam cenne umiejętności i doświadczenia, którymi dzielą się na takim własnie kursie.

Tekst: kpt. Włodzimierz Baran

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus