Przejdź do treści
Źródło artykułu

Śmigłowiec S-70i™ BLACK HAWK po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Lotnictwa

“Jest bardzo duży popyt na helikoptery średniego udźwigu, które wykorzystywane są w wielu misjach, takich jak: pomoc humanitarna, transport VIP, poszukiwanie i ratownictwo, ewakuacja medyczna, dowodzenie i kontrola, uzbrojony patrol", powiedział Mick Maurer, prezes Sikorsky Military Systems.

"Jako doświadczony członek rodziny „Hawk”, śmigłowiec S-70i zapewnia doskonałe walory międzynarodowym operatorom/użytkownikom, którzy oczekują wiarygodnego płatowca, mocnych silników i cyfrowej awioniki do dzisiejszych misji."

Standard zaawansowanych funkcji śmigłowca S-70i zawiera w pełni zintegrowany cyfrowy kokpit, podwójny, automatyczny i cyfrowy system kontroli lotu połączony z autopilotem, aktywny system tłumienia drgań, oraz podwójny system GPS/INS z mapami cyfrowymi.

Prezentowany na wystawie śmigłowiec S-70i jest jednym z sześciu zmontowanych i testowanych w locie helikopterów w PZL Mielec od 2007 roku, kiedy to polska firma stała się częścią firmy Sikorsky. PZL Mielec planują zwiększyć produkcję śmigłowców do 15 sztuk w roku 2012 i 22 sztuk w 2013 r.

Firma Sikorsky Aircraft zainwestowała 100 milionów dolarów w utworzenie nowoczesnego zakładu produkcyjnego w PZL Mielec, które są największym polskim producentem samolotów, m.in. samolotu M28 wykorzystywanego do przewozu cargo i pasażerów. Firma zatrudnia ponad 2 000 pracowników.

“Zarówno kierownictwo, jak i załoga płynnie przystosowały się do produkcji helikopterów BLACK HAWK, zwiększając obecnie tempo wytwarzania w celu osiągnięcia pełnych zdolności produkcyjnych”, powiedział Robert Mastronardi, Senior Manager ds. Programu S-70i. “Dumą napawa nas fakt, że dbałość o szczegóły, jak również dążenie do osiągnięcia pełnej doskonałości w produkcji śmigłowca doprowadziło do tego, że na gotowym produkcie końcowym wykonywane są operacje prób w locie.”

Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu PZL Mielec powiedział: “Załoga PZL Mielec ciągle przykłada ogromną wagę do szczegółów w realizacji programu S-70i BLACK HAWK. W stosunkowo krótkim czasie załoga przejęła misję programu: produkcji, lotów próbnych oraz dostawy na rynki światowe międzynarodowej wersji sprawdzonego w boju śmigłowca BLACK HAWK”.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony