Sławek Kucharski paralotniowym Mistrzem Polski w celności lądowania

Mistrzostwa Polski w celności lądowania paralotnią w Mieroszowie (fot. Jacek Profus)

W dniach 19-21 października 2018r. odbyły się w sudeckim Mieroszowie III Mistrzostwa Polski w celności lądowania paralotnią. Zawody miały bardzo kameralny charakter, gdyż wzięło w nich udział zaledwie 13 pilotów, w tym 2 pilotów zagranicznych.

Lotnisko w Mieroszowie jest bardzo gościnne dla lotniarzy i paralotniarzy a Stowarzyszenie Paralotniowe "Sudety" jak zawsze stanęło na wysokości zadania, żeby pilotom umożliwić sportową rywalizację na wysokim poziomie a jednocześnie umilić czas.

Pogoda dopisała pierwszego dnia zawodów pozwalając rozegrać 8 kolejek. Na koniec dnia niektórym brakowało już kondycji ale jak się okazało rozegranie aż tylu kolejek i wykorzystanie dnia do maksimum miało swój głęboki sens. Kolejne dni już nie były tak przyjazne. W sobotę wiał silny i nierówny wiatr co uniemożliwiło równe warunki wszystkim pilotom. Z kolei w niedzielę długo utrzymywała się gęsta mgła i wilgoć. Ostatecznie organizatorzy podjęli decyzję, że wyniki piątkowe są reprezentatywne i sprawiedliwie oddają poziom rywalizacji.

Po 8 kolejkach na pierwszym miejscu znajdowali się ex equo Sławek Kucharski i Krystian Wajs. Trzeba więc było zagłębić się w zapisy Kodeksy Sportowego FAI a ten nie pozostawiał wątpliwości. W sytuacji kiedy nie można rozegrać dogrywki ze względów meteorologicznych wygrywa pilot, który miał największą ilość lądowań na "zero".

Jedynym pilotem, który miał takie lądowanie był Sławek Kucharski i jemu przypadł tytuł Mistrza Polski 2018. Wielkie gratulacje!

Drugie miejsce zajął zatem Krystian Wajs, a trzecie wywalczył Paweł Grzybowski. Świetna robota Panowie!

Nasze mistrzostwa były jednocześnie zawodami międzynarodowymi w formule Polish Accuracy Open 2018. W tej klasyfikacji kolejność była następująca:
1. Sławek Kucharski (POL)
2. Krystian Wajs (POL)
3. Alireza Amidi (USA)

Atmosfera zawodów była świetna. Jak to zazwyczaj w celnościówce. W sobotni wieczór organizatorzy zapewnili pilotom imprezę integracyjną w Mieroszowskim barze "Rampa", która też okazała się strzałem w dziesiątkę. Integracja przebiegała bardzo skutecznie. Gazowane napoje w kolorze dojrzałej pszenicy najwyraźniej wszystkim przypadły do gustu.

W przyszłym roku organizację MP w celności zapowiadają koledzy z Zielonej Góry. Mamy nadzieję, że spotkamy się w zdecydowanie większym gronie. Fanów celności lądowania w końcu nie brakuje w naszym kraju.

Relacje z zawodów i mnóstwo fotografii znajduje się na stronie FB zawodów (www.facebook.com/PolishAccuracyOpen/).

Wyniki obu klasyfikacji poniżej:

1. Mistrzostwa Polski

2. Polish Accuracy Open

Zdjęcia: Jacek Profus

Źródło: Polska Kadra Paralotniowa
comments powered by Disqus