Przejdź do treści
Źródło artykułu

SKYWAYRUN zaprasza na bieg po pasie startowym lotniska w Rzeszowie

Organizatorzy imprezy SKYWAYRUN postanowili po raz kolejny wytyczyć 5-kilometrową trasę na pasie startowym lotniska Rzeszów-Jasionka. I wpuścić na nią biegaczy o północy.

W ostatnich latach bieganie zrobiło się bardzo popularne. Najwięcej organizowanych biegów, to biegi uliczne, które choć cieszą się dużym powodzeniem wśród biegaczy, wszystkie są do siebie bardzo podobne. Sami biegacze określają je często, jako oklepane bądź nudne. Zaczynają wymagać od organizatorów niebanalnych pomysłów, jak np. bieganie po pasie startowym - czyli jednym z najbardziej niedostępnych miejsc w przestrzeni publicznej.

Dlatego ogólnopolski cykl biegów Skywayrun już po raz trzeci będzie gościł na rzeszowskim lotnisku. Weź udział w niebanalnym, nocnym biegu po pasie startowym.

Bieg odbędzie się w nocy 20.05.2017 r. o godzinie 23:59 i zostanie rozegrany się na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Sp. z o.o.

Trasa biegu SKYWAYRUN Rzeszów będzie przebiegać następującymi strefami lotniska: TERMINAL, DELTA2, ROMEO2, ALPHA1, PAS 09, BRAVO, ROMEO3, ROMEO2, ROMEO1, ALFA2, ECHO, TERMINAL.


Trasa biegu

Długość trasy to około 5km (+/-200m), a limit czasu dla każdego zawodnika to 50 minut. Zawodnicy  będą klasyfikowani w kategoriach kobiet i mężczyzn, oraz w kategorii pracowników lotniska. Uczestnicy biegną jedynie po asfaltowej powierzchni płyty lotniska, niedopuszczalne jest wybieganie na nieutwardzony grunt wokół jego płyty.

W biegu może wziąć udział 700 osób. Lista startowa będzie otwarta do wyczerpania limitu miejsc, ale nie później niż do 17.05.2017 r. Rejestracja tutaj.

Więcej informacji dostępnych jest w Regulaminie oraz na stronie www.skywayrun.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony