Przejdź do treści
Sky Therapy - Krzysztof Romicki i Wojciech Strzyżakowski o motoparalotniowych rekordach świata (fot. Sky Therapy)
Źródło artykułu

Sky Therapy – Krzysztof Romicki i Wojciech Strzyżakowski o motoparalotniowych rekordach świata

Od maja 2021 roku piloci Basia Badura i Paweł "Lojak" Kozarzewski są autorami pierwszych w Polsce podcastów motoparalotniowych – Sky Therapy.

Motoparalotniarstwo to sport głośny, szybki, uczący pokory, przenoszący nas w inną przestrzeń. Basia i Paweł o nim opowiadają łącząc dwa punkty widzenia, pilotki rekreacyjnej oraz pilota sportowego.

Bohaterami sesji byli już producenci paralotni - Dudek Paragliders oraz Paramotor Girls Poland – pilotki motoparalotniowe. Basia i Paweł odwiedzili też Łomżę, gdzie organizowane były XXI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2020. Rozmawiali z trenerem Adamem Paską oraz zawodnikami Kadry Narodowej. Odwiedzili też fabrykę napędów Techno Fly. Opowiedzieli też o zawodach slalomowych w Jutrosinie.

Rozmawiali z członkami formacji Flying Dragons Team – motoparalotniowej grupy pokazowej, która łączy latanie z pirotechniką i świetnie dobraną muzyką. Gościem Sky Therapy był też Leszek Mańkowski, który opowiedział jak wyglądały początki latania na paralotniach w Polsce oraz o aktualnym poziomie organizacji zawodów motoparalotniowych.

W najnowszym odcinku podcastu drugiego sezonu Techno Fly Basia i Paweł rozmawiali o motoparalotniowych rekordach świata.

Byli u nas instruktorzy, byli kadrowicze, byli piloci lubiący innowacje… a dziś mamy przy naszych mikrofonach mix tych wszystkich cech. Naszymi gośćmi są aktualni Mistrzowie Polski w klasie PL2 – Krzysztof Romicki i Wojciech Strzyżakowski. Piloci, którzy odnajdują się nie tylko w rywalizacji w ramach zawodów motoparalotniowych, ale także w ustanawianiu kolejnych lotniczych rekordów – mówią prowadzący podcast motoparalotniowy.

Ile przygotowań sprzętowych i formalnych wymaga pobicie Rekordu Świata? Jak dużo paliwa trzeba ze sobą zabrać na 9 h lot? Czy zabezpieczenie naziemne jest ważne w trakcie bicia rekordu? Odpowiedzi na te pytania oraz na te bardziej żartobliwe znajdziecie w tym odcinku.

Posłuchajcie i zobaczcie w formie video kolejny odcinek podcastu Sky Therapy.


Wszystkie odcinki Sky Therapy można obejrzeć TUTAJ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony