Przejdź do treści
Skrzydła nad Kazimierzem 2022
Źródło artykułu

Skrzydła nad Kazimierzem

W dniach 9-11 września 2022 r. w Kazimierzu Dolnym na terenie portu jachtowego odbędzie się piknik lotniczy pod hasłem "Skrzydła nad Kazimierzem". To już kolejna edycja tego wyjątkowego projektu, który łączy w sobie pokazy lotnicze z licznymi koncertami i atrakcjami dla uczestników eventu.

To wyjątkowe wydarzenie - 9 września o godz. 19.00 zainauguruje koncert laureatki ubiegłorocznego Festiwalu Piosenki Lotniczej – Eweliny Pisarskiej w projekcie „Suma Pragnień”.

W sobotę, 10 września odbędzie się Festiwal Piosenki Lotniczej. Po wręczeniu nagród i prezentacji Laureatów, będzie można wysłuchać wyjątkowego koncertu pt.: "Dziwny jest ten świat". Wystąpią w nim między innymi Wojciech Bochra i Weronika Kubiś.

Podniebne akrobacje będzie można podziwiać zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Na Kazimierskim niebie w pokazie dynamiczny zobaczymy zespół akrobacyjny „Orlik”, wystąpią również samoloty: Casa C-295, M-346 Bielik, TS-11 Iskra, AN-28 Bryza oraz statki powietrzne z Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego LAW. Pokazy zakończy występ Artur Kielak Full Force Aerobatics.

W ramach wydarzenia odbędą się także spotkania z książką. Zainteresowani będą mogli porozmawiać ze słynnym kpt. Tadeuszem Wroną, autorem książki „Ja, kapitan”, Arkadiuszem Pilchem - „Legenda dywizjonu 303” oraz Robertem Zawadą, który napisał książkę dla dzieci „Jak Gapa został pilotem”.

Niedzielne obchody odbędą się w ramach Dnia Wojskowego Szkolnictwa Wyższego pod patronatem Rektora-Komendanta LAW.

W tym dniu uczestnicy wydarzenia będę, mogli zapoznać się z ofertami edukacyjnymi akademii wojskowych: Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych, Wojskowej Akademii Technicznej.

Lotnicza Akademia Wojskowa zaprasza wszystkich chętnych na swoje stoisko promocyjno-informacyjne. Przedstawiciele odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie rekrutacji i życia studenckiego w „Szkole Orląt”. Chętni będą mogli również spróbować swoich sił na żyroskopie z grupy lotniczych gimnastycznych przyrządów specjalnych.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym lotniczym wydarzeniu.

Więcej informacji na stronie www.facebook.com/skrzydlanadkazimimierzem/

Skrzydła nad Kazimierzem 2022 - program
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony