SKNTL: spotkanie z kontrolerem ruchu lotniczego

Wieża kontroli lotów na Lotnisku Chopina - widok z góry z bliska (fot. PAŻP)

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego zaprasza już w najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie z kontrolerem ruchu lotniczego.

Podczas wydarzenia:
✈ usłyszymy o wyzwaniach, z jakimi mierzą się kontrolerzy ruchu lotniczego,
✈ poznamy rozkład typowego dnia ich pracy,
✈ dowiemy się jak wyglądają szkolenia przygotowujące do wykonywania jednego z najtrudniejszych zawodów na świecie.

Gość spotkania – Gabriela Wojgienica – jest kontrolerem obszaru PAŻP Okęcie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej od 1997 roku, ma więc bogate doświadczenie w zakresie kontroli ruchu lotniczego. Podczas wydarzenia odpowie również na pytania, dotyczące wykonywanego zawodu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu! Odbędzie się ono w formie zdalnej w dniu 17 grudnia 2020 r. Początek o godzinie 18:00.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.


Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego to organizacja studencka zrzeszająca fanów lotnictwa, której celem jest  rozwijanie i pogłębianie wiedzy z zakresu transportu lotniczego, nawiązywanie współpracy z podobnymi stowarzyszeniami działającymi w kraju i za granicą,  poznawanie innych entuzjastów lotnictwa oraz rozwijanie lotniczych pasji. SKNTL realizuje swoje cele poprzez organizowanie spotkań uczelnianych, warsztatów i wykładów, gdzie prezentują się osoby związane z lotnictwem; wyjścia tematyczne – m. in. na lotniska, do Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym, do stacji aerologicznych; wyjazdy – m. in. na targi lotnicze w Berlinie i Paryżu; Ogólnopolską Konferencję Naukową "Inżynieria Ruchu Lotniczego". Realizuje także projekty naukowe pod opieką pracowników Zakładu Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Źródło: SKNTL
comments powered by Disqus