Rząd chce budować port lotniczy za 3 mld euro

lotnisko

Według resortu infrastruktury Polska potrzebuje nowego lotniska centralnego. Jego budowa ma się zakończyć w 2020 roku. Gabinet Donalda Tuska chętnie zaprosiłby do tego projektu kapitał prywatny

– Decyzję o tym, czy budować centralny port lotniczy dla Polski, podejmie przyszły rząd, my przygotowujemy tę inwestycję – zastrzega Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury. – Takie rozwiązanie trzeba jednak bardzo poważnie brać pod uwagę.

(...)

Agnieszka Stefańska

Czytaj całość artykułu z dnia 23.03.2011 na stronie rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus

Komentarze

Ten grabarczyk niech się zajmie koleją najpierw...Ta nie udolność mnie już załamuje i te kolejne pomysły i obietnice. Tej ekipie już dziękuję!

Zapominałem dopisać, że tzw. ,,regiony'' też nie śpią. Zanim ,,powstanie'' lotnisko centralne, uwadze polecam, że we wschodniej Polsce już ,,powstaje'' lotniczy podobno ..... ,,hub''. Szczegóły pod linkiem:
http://www.cargohub.pl/index.php?l=pl&p=conowego

Powiem więcej: na lotniska mają także ochotę Białystok, Lublin, Radom. Ciekawe kto jeszcze? Żeby nie było jak z Szymanami - utopione publiczne pieniądze a na lotnisku tylko ptaki latają.

Szanowny Anonimie, w Szymanach nie tylko ptaki latają. Prezes PL Szymany niedawno podał w prasie informację, że w u.br., na Szymanach lądowało i startowało ok. 400 samolotów, twierdząc, że za te operacje opłat NIE POBIERANO. Szkoda, że prezes nie wyjaśnił, na jakiej to zasadzie PL Szymany przyjmował te operacje w podanej ilości, zdaje się, że dobrze wiedząc, iż w rozumieniu Prawa Lotniczego, Szymany nie mają od kilku lat nawet statusu ,,innego terenu przystosowanego''......

Owszem plan budowy Centralnego Lotniska jest bardzo, bardzo interesujący. Przynajmniej wiemy, gdzie to lotnisko ma być i ile kosztować. Abyśmy tę ,,wiedzę'' posiedli ,,minister właściwy'' dołożył należytej staranności rozpisując przetarg na analizy, co, gdzie i jak w przedmiocie lokalizacji tego super lotniska. Ta ,,wiedza'' kosztuje podatnika tylko niecałe 12 milionów złotych polskich. Pora postawić pytanie: czy i dlaczego jeszcze w Ministerstwie ,,właściwym'' pracują tak kumaci urzędnicy, że bez wywalania NASZYCH pieniędzy w ,,ekspertyzy'', samodzielnie nie potrafią wybrać dogodnej lokalizacji na budowę lotniska centralnego. Minister Kwiatkowski w grobie się przewraca!!!!

Po kiego grzyba nam kolejne lotnisko, ja się pytam? Niech dokończą rewitalizację Modlina i zajmą się w następnej kolejności Sochaczewem, a nie kombinują jak tu ukręcić kasiorę i narobić większych wałków na dużej inwestycji. Znów "ktoś" trzyma łapę na ziemi pod przyszłe lotnisko i stad to ciśnienie? Czyżby Kulczyk?

Bedzie Europa 2 prędkości - to i Polske 2 prędkości na siłe chcą zrobić.
Białystok to ta mniejsza prędkość - tu pieniędzy nie bedzie (pewnie za 1/10 z 3mld by go zrobili i zgodne by było z polityką spójności)
Świdnik 20 lat robią i się doczekać nie można.

Zaczyna się kolejna porcja obietnic :)

dla naiwniaków co wierzą w cuda :)