Ryanair ogłasza nową bazę w Krakowie

Ryanair

Ryanair, największa tania linia lotnicza w Europie, ogłosiła wczoraj, że otworzy drugą polską i 53 europejską bazę w Krakowie w kwietniu 2013, z dwoma samolotami oraz uruchamia od sezonu letniego 2013 roku 4 nowe połączenia do/z Dortmundu, Göteborga, Manchesteru i Kos, inwestując ponad 140 milionów dolarów w krakowskie lotnisko.

Wzrost Ryanair w Krakowie prezentuje się w następujący sposób:

  • 2 nowe samoloty w bazie
  • 31 połączeń
  • 4 nowe połączenia do/z Dortmundu, Göteborga, Manchesteru i Kos
  • zwiększenie częstotliwości na 3 innych trasach
  • 244 lotów tygodniowo (wzrost o 16%)
  • 1.6mln pasażerów rocznie (wzrost 24%)
  • 1 600* lokalnych miejsc pracy

Aby uczcić swoją nową bazę, Ryanair oferuje promocyjną sprzedaż biletów w cenach zaczynających się od 3 zł na styczniowe przeloty, które muszą być zarezerwowane przed północą w czwartek (13 grudnia). 3 nowe połączenia z Krakowa uruchomione od sezonu letniego 2013 mogą być rezerwowane już jutro na www.ryanair.com.

Dziś w Krakowie, Michael Cawley powiedział:

"Ryanair z przyjemnością ogłasza Kraków jako naszą 53 bazę (drugą w Polsce) i otwiera 4 nowe trasy (razem 31) do/z Dortmundu, Göteborga, Manchesteru i Kos. Połączenia będą oferowane od kwietnia 2013 roku, jako część naszej letniej siatki połączeń i trafią do sprzedaży jutro na www.ryanair.com. Polscy klienci/zwiedzający mogą teraz pokonać recesję i uciec od wysokich cen biletów Wizzair oraz od dodatkowych opłat paliwowych przechodząc do niższych cen biletów Ryanaira z gwarancją nie płacenia dodatkowych opłat paliwowych z Krakowa do 31 fascynujących miejsc w Europie, w tym między innymi Paryża, Londynu i Mediolanu. 1,6 mln pasażerów przewiezionych rocznie przez Ryanair przekłada się na ok. 1600 miejsc pracy „na miejscu” w Krakowie.

Aby uczcić naszą nową bazę w Krakowie, uruchamiamy sprzedaż tysięcy biletów z taryfami już od 3 zł na styczniowe przeloty po całej Europie w poniedziałki, wtorki, środy oraz czwartki. Bilety mogą być zarezerwowane przed północą w czwartek (13 grudnia) na www.ryanair.com. Ponieważ bilety w tych zwariowanych, niskich cenach będą szybko rozchwytywane, zachęcamy pasażerów, aby rezerwowali je natychmiast. Rezerwacja na stronie www.ryanair.com."

Źródło: Ryanair
comments powered by Disqus