Anakonda niosła pomoc

Śmigłowiec ratowniczy W-3WARM Anakonda (fot. blmw.wp.mil.pl)

14 maja rano załoga dyżurna śmigłowca ratowniczego W-3WARM Anakonda wystartowała do trzeciej w tym roku akcji ratowniczej. Pomocy potrzebował mężczyzna przebywający na promie na promie Stena Vision.

O godzinie 5:05 do dyżurującej załogi ratowniczej Anakondy, z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego dotarła informacja, że na znajdującym się ok. 20 km na północny-zachód od Władysławowa promie znajduje się mężczyzna potrzebujący natychmiastowej pomocy medycznej. Siedem minut później maszyna dowodzona przez st. chor. szt. Waldemara Domańskiego osiągnęła gotowość do startu i chwilę później skierowała się do miejsca, gdzie znajdował się prom. O godzinie 5:32 śmigłowiec osiągnął rejon działań, nawiązując łączność z promem i będącym w rejonie statkiem ratowniczym "Bryza".

Z pozostającego w zawisie śmigłowca opuszczono na pokład ratownika, który wspomagał akcję reanimacyjną prowadzoną przez ratowników z załogi statku Bryza. Podjęty na pokład śmigłowca mężczyzna reanimowany był przez ratownika i technika pokładowego, a śmigłowiec rozpoczął powrót do Babich Dołów.

O godzinie 6:13 poszkodowany przekazany został obsadzie karetki pogotowia, która kontynuowała akcję reanimacyjną. Niestety, lekarz z obsady medycznej karetki pogotowia stwierdził zgon poszkodowanego.

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus