Przejdź do treści
12. Noc w Instytucie Lotnictwa (fot. Łukasiewicz - Instytucie Lotnictwa)
Źródło artykułu

Ruszyły przygotowania do 12. "Nocy w Instytucie Lotnictwa"

Największa w Polsce nocna impreza edukacyjna dla entuzjastów lotnictwa, kosmosu i inżynierii startuje w tym roku z kolejną edycją. 12. "Noc w Instytucie Lotnictwa" odbędzie się w piątek, 6 października 2023 roku w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa w Warszawie. Organizatorzy zaprezentowali już oficjalny plakat oraz zwiastun imprezy.

"Noc w Instytucie Lotnictwa" to impreza skierowana do wszystkich tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny.

W tym roku obchodzimy 500. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, dlatego też nasz tegoroczny plakat nawiązuje do kosmosu. Podczas wydarzenia zaprezentujemy wiele ciekawych rozwiązań, technologii oraz produktów – zarówno kosmicznych, jak i lotniczych. Nocne zwiedzanie będzie łączyć się z niesamowitymi atrakcjami oraz spotkaniami z ciekawymi gośćmi. To będzie wyjątkowa noc dla każdego fana nauki – mówi organizatorka imprezy, Magda Wiejacha.

Wystawa będzie dostępna w godzinach: 17:00 – 23:00. Wstęp bezpłatny.

Szczegóły dotyczące programu wydarzenia będą publikowane na kanałach organizatora:

www.facebook.com/nocwinstytucielotnictwa/

www.nocwinstytucielotnictwa.pl

www.ilot.lukasiewicz.gov.pl

O imprezie
„Noc w Instytucie Lotnictwa” to największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.

Każdego roku rośnie liczba odwiedzających „Nocy w Instytucie Lotnictwa” oraz zainteresowanie mediów. W poprzedniej, jedenastej edycji, Instytut odwiedziło ponad 58 tys. osób w zaledwie 6 godzin. Łącznie do Instytutu zawitało dotychczas ponad 360 tys. osób.

W ramach imprezy, poza wystawą statyczną prezentowaną na zewnątrz, planowane są liczne wydarzenia towarzyszące.

Odwiedzającym zostaną udostępnione także niedostępne na co dzień laboratoria. Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w Warszawie.

12. Noc w Instytucie Lotnictwa - plakat (fot. Łukasiewicz - Instytucie Lotnictwa)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony