Przejdź do treści
Konferencja 'Jobinair - rozwiń skrzydła swojej kariery' (fot. Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport)
Źródło artykułu

Rozwiń skrzydła swojej kariery! Pomagamy młodym zaplanować pracę w branży lotniczej

W poniedziałek 26 lutego w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport odbyła się konferencja „Jobinair – rozwiń skrzydła swojej kariery!”, będąca zwieńczeniem dwuletniego projektu na rzecz przyszłości młodych w branży lotniczej! Stacjonarnie udział wzięło 50 uczestników, a transmisję wydarzenia online oglądało kilkaset osób z każdego zakątka Polski!

Zaprezentowana została innowacyjną platforma zawodoznawcza JobInAir, dzięki niej uczniowie, nauczyciele i doradcy zawodowi mogą poznać wymagania formalne, pożądane kompetencje i obowiązki dla 70 zawodów występujących w branży lotniczej. Ponadto uczestnicy konferencji mogli założyć gogle wirtualnej rzeczywistości i poczuć się, jak pracownicy lotniska!

Projekt „VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na nowe kadry w lotnictwie i brak specjalistycznej i praktycznej wiedzy z zakresu lotniskowego zawodoznawstwa – mówi Jolanta Rokosz, Kierownik Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. – Podczas ostatnich dwóch lat zaprojektowaliśmy innowacyjną platformę zawodoznawczą pomagającą młodym ludziom wejść w fascynujący świat lotnictwa. Przeprowadziliśmy też 9 zajęć zawodoznawczych dla szkół branżowych z całego kraju i stworzyliśmy unikatowe wydawnictwa edukacyjne, które prezentują lotniskowe zawody. Część operacyjną lotniska przybliżaliśmy natomiast w postaci stanowisk VR.

Cały projekt jest efektem współpracy polskich firm: Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, Fundacji Instytut Rozwoju Edukacji i Przedsiębiorczości (IREP), firmy Simpro (producenta profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w technologii VR) oraz partnera Islandzkiego – przedsiębiorstwa ISAVIA (operatora i dostawcy usług w zakresie portów lotniczych i nawigacji w Islandii) i był współfinansowany z Funduszy EOG.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na platformę: www.jobinair.krakowairport.pl

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej!

Projekt “VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska” korzysta z dofinansowania o wartości 176 182,67 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony