Rozwiąż quest "Śladami Wojsk Balonowych w Toruniu"

Śladami Wojsk Balonowych w Toruniu (fot. Towarzystwo Miłośników Torunia)

Towarzystwo Miłośników Torunia zapraszamy do udziału w konkursie związanym z uroczystością odsłonięcia Pomnika Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych.

Przygotowaliśmy dla Was QUEST – formularz zawierający łamigłówki, zagadki i zadania, których rozwiązanie będzie wymagało dotarcia do miejsc związanych z historią toruńskich baloniarzy. Nie musicie dysponować wiedzą na ten temat – dużo bardziej przyda się spostrzegawczość, plan Torunia, 1-2 godziny wolnego czasu i długopis do zapisywania haseł. Bądźcie przygotowani na pokonywanie dużych odległości – na trasie znajdują się obiekty zlokalizowane w różnych częściach miasta (przyda się rower lub transport miejski) – zachęcają do udziału w konkursie organizatorzy.

Pierwsze 30 osób, które ukończy quest i nadeśle jego prawidłowe rozwiązanie na adres tomito@poczta.onet.eu, otrzyma nagrody – zestawy upominków i książek!

Formularz questu pojawi się 14 sierpnia 2020 r. o godz. 15:00  na facebookowym profilu Towarzystwa Miłośników Torunia jako plik PDF do pobrania. O tej samej godzinie organizatorzy konkursu zaczną również rozdawać jego wersję drukowaną – na stoisku ToMiTo na toruńskiej Martówce podczas organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia pikniku historycznego.

Zachęcamy do zabawy!

Quest został przygotowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Toruń.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.


Przeczytaj również:
Odsłonięcie Pomnika Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych
Wernisaż wystawy "Baloniarze garnizonu toruńskiego w służbie Niepodległej"

Źródło: Towarzystwo Miłośników Torunia
comments powered by Disqus