Przejdź do treści
Trzy balony uczestników GZB - Rity Becz, Arkadiusza Sionkowskiego i Kacpra Pudło (fot. gorskie-zawody-balonowe.pl
Źródło artykułu

Rozmowa z pierwszymi zarejestrowanymi na Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

Organizatorzy witają pierwsze załogi zgłoszone do XXII Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie! Zapytali trójkę pilotów, która jako pierwsza zgłosiła się na GZB 2022 - Kacpra Pudło (Cellfast Ballon Team, SP-BRC), Ritę Becz (Kaiser Ballon Klub Sportegyesulet, HA-928) oraz Arkadiusza Sionkowskiego (Mościcki Klub Balonowy, SP-BMT) jakie mają plany na tegoroczne zawody.

Które miejsce w stawce będzie sukcesem?

Kacper Pudło: Chyba jak każdy chciałbym zwyciężyć. Dla mnie zdobycie pierwszego miejsca lub nawet innego miejsca na podium byłoby podwójną nagrodą gdyż latam "na własnej ziemi", ale każde miejsce będzie dobre! Tu liczy się też dobra zabawa i wspólne latanie z gronem znajomych nie tylko sportowa rywalizacja.

Arkadiusz Sionkowski: W zeszłym roku byłem piąty więc na ten rok fajnie by było przebić zeszłoroczny rezultat i zakręcić się gdzieś wokół "pudła".

Rita Becz: It would be great to be in the first 10.

Zawody odbywają się w późniejszym terminie. Czy widzisz w tym plus czy jednak będzie to element zwiększający skalę trudności krośnieńskich zawodów?

Rita Becz: Maybe it is better for me this way because I could participate in other competitions and practise for this one.

Kacper Pudło: Ciężko stwierdzić, majowe zawody jak wiadomo niosą za sobą ryzyko burz, wiatru itd., termin październikowy również nie jest idealny, wiadomo jaka jest jesień, mam nadzieję że trafimy na piękną złotą a nie deszczową i ponurą. Na pewno na plus będzie to, że późniejsze wschody słońca i wcześniejszy zachód w październiku pozwoli nam pilotom i załogom dłużej pospać.

Arkadiusz Sionkowski: Moja tegoroczna załoga składa się z samych studentów. Na początku października mamy nieporównywalnie mniej obowiązków związanych z naszymi studiami więc dla nas zawody w tym terminie są bardziej korzystne.

Napełnianie balonu nocą podczas Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie (fot. gorskie-zawody-balonowe.pl)

Gdzie ostatnio latałeś/latałaś? Były to loty o punkty?

Arkadiusz Sionkowski: Dwa tygodnie temu wraz z moją załogą wywalczyliśmy 3 miejsce na zawodach rangi Balonowego Pucharu Polski które odbywały się w Ełku. Obecnie znajduje się na Przedmistrzostwach Świata Juniorów w Grudziądzu i po 4 lotach zajmuję tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce. Został jeszcze jeden lot więc trzymajcie kciuki ;)

Kacper Pudło: Ostatnio miałem okazję polatać w Nałęczowie na fieście, niestety mała kontuzja jaka mi się przytrafiła w połowie sezonu wykluczyła mnie ze startów w zawodach rangi pucharu Polski. Teraz wracam do latania i mam nadzieje że uda się wywalczyć jak najlepsze miejsca.

Rita Becz: I flew last time in Nalenczow and I got the 5th place.

Kilka słów do kibiców, którzy czekają na Ciebie w Krośnie..:)

Kacper Pudło: Chciałbym pozdrowić wszystkich miłośników i sympatyków baloniarstwa w Krośnie, to dzięki Wam i dla Was działamy i promujemy sport balonowy nie tylko w Krośnie ale i całej Polsce. Do zobaczenia na zawodach!

Arkadiusz Sionkowski: Mam nadzieję że jak co roku krośnieńska publika będzie nas wspierać swoim dopingiem oraz obecnością i ciepło przyjmie nas nad krośnieńskim niebem. Trzymajcie kciuki za załogę studentów z Politechniki Rzeszowskiej ;)

Rita Becz: I am looking forward to meeting them and I hope they support me.

Marcin Matelowski / GZB


Przeczytaj również:
Zaproszenie na XXII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony