Relacja z webinarium Urzędu Lotnictwa Cywilnego dla podmiotów szkolących UAVO

Dron obok sterty dokumentów (fot. ULC)

W dniu 15 października 2020 r. odbyło się webinarium Urzędu Lotnictwa Cywilnego dla podmiotów szkolących prowadzących szkolenia do uzyskania uprawnień UAVO. Tematem głównym były przepisy unijne w kontekście nowych szkoleń dla pilotów dronów.

Webinarium poprowadził Dyrektor Departamentu BSP w ULC – Paweł Szymański.

W kategorii otwartej w podkategorii A2 wymagany jest dodatkowy egzamin teoretyczny, który musi być przeprowadzony przez podmiot wyznaczony przez ULC. Te egzaminy będą robić podmioty szkolące. Nie jest to egzamin państwowy, ale będzie wymagany do przeprowadzenia przez ośrodek szkolenia w formie stacjonarnej lub on-line pod nadzorem np. przez kamerę internetową (ostatnia zmiana EASA z 15.10.2020 r.).

W kategorii szczególnej będą pełne szkolenia, a ich program będzie zależny od wybranych operacji w ramach scenariuszy standardowych.

Do STS’ów unijnych szkolenie będzie tylko praktyczne w ośrodku, a ten wystawi dowód ukończenia i zaliczenia szkolenia, a następnie prześle je do ULC. Szkolenie teoretyczne będzie realizowane on-line – jak w kategorii otwartej.

Cały artykuł czytaj na stronie www.swiatdronow.pl

Źródło: Świat Dronów
comments powered by Disqus