Przejdź do treści
Piloci-uczniowie Lotniczej Akademii Wojskowej za sterami samolotu (fot. LAW)
Źródło artykułu

Rekrutacja na studia wojskowe w Lotniczej Akademii Wojskowej

Lotnicza Akademia Wojskowa (LAW) zaprasza pod swoje skrzydła! Dziś rozpoczęła się Rekrutacja na studia wojskowe. W tym roku 350 maturzystów ma szansę spełnić marzenia o lataniu oraz studiować na kierunkach związanych z lotnictwem. Przyjmowanie wniosków prowadzone będzie do 31 marca 2024 r.

"Szkoła Orląt" to nie tylko piloci, to również kontrolerzy ruchu lotniczego, logistycy, nawigatorzy, operatorzy Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) i wiele innych zawodów ściśle związanych z lotnictwem.

W tym roku Lotnicza Akademia Wojskowa przyjmuje na następujące kierunki i specjalności:
– Pilot samolotu bojowego naddźwiękowego – 30 miejsc
– Pilot samolotu transportowego wielosilnikowego – 33 miejsca
– Pilot śmigłowca – 50 miejsc
– Pilot-operator bezzałogowych statków powietrznych  – 35 miejsc
– Nawigator naprowadzania – 14 miejsc
– Nawigator statku powietrznego – 25 miejsc
– Wysunięty nawigator naprowadzania lotnictwa – 10 miejsc
– Identyfikacja bojowa – 6 miejsc
– Ruch lotniczy – 20 miejsc
– Radiotechniczna – 25 miejsc
– Przeciwlotnicze zestawy rakietowe – 27 miejsc
– Ogólnologistyczna – 60 miejsc
– Planowanie i organizacja transportu lotniczego – 15 miejsc

Pierwszy etap rekrutacji na studia wojskowe w LAW to rejestracja w Portalu Rekrutacyjnym Wojska Polskiego - kandydat zakłada konto na portalu "Zostań Żołnierzem", a następnie złożenie wniosku w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Po pozytywnej weryfikacji informacje z portalu Zostań Żołnierzem zostaną pobrane automatycznie do IRK LAW. W IRK LAW kandydat wprowadza kolejne niezbędne informacje w procesie rekrutacji, w tym wyniki z matur. W trakcie egzaminów wstępnych wszystkie otrzymane wyniki są weryfikowane przez Komisję Rekrutacyjną do IRK LAW.

Kolejny krok to złożenie wniosku o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w uczelni wojskowej w dowolnie wybranym Wojskowym Centrum Rekrutacji (WCR). Kandydatów czeka też badanie psychologiczne. Ci, którzy uzyskali wymagane orzeczenie do szkolenia w specjalnościach pilotażowych kierowani będą na szkolenie sprawdzające predyspozycje do pełnienia służby na stanowiskach pilotów na urządzeniu symulacji lotu (planowany termin rozpoczęcia szkolenia: od marca br.).

Postępowanie rekrutacyjne do LAW odbędzie się w dniach 08-26 lipca 2024 r. Każdego kandydata czeka: egzamin ze sprawności fizycznej, rozmowa kwalifikacyjna, egzamin z języka angielskiego (tylko dla osób, które nie zdawały języka angielskiego na maturze).

Ogłoszenie wyników postępowania rekrutacyjnego planowane jest w dniu 1 sierpnia 2024 r.

Lotnicza Akademia Wojskowa to jedyna placówka w Polsce kształcąca kandydatów na pilotów wojskowych. Prawie stuletnia tradycja szkoły, bogata historia dęblińskich asów biorących udział w walkach na wszystkich frontach drugiej wojny światowej w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą i unikatową ofertą szkoleniową to największe atuty LAW.

Absolwent studiów wojskowych promowany jest na pierwszy stopień oficerski – podporucznika. Wyląduj w LAW!

Więcej informacji na stronie wojsko-polskie.pl/law/rekrutacja-studia-wojskowe/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony