Przejdź do treści
Rekreacyjne Zawody Paralotniowe - Kulawe Ptaki (fot. grafika wygenerowana przez Bing AI)
Źródło artykułu

Rekreacyjne Zawody Paralotniowe – Kulawe Ptaki

W dniu 1 kwietnia br. rozpoczął się pierwszy sezon Kulawych Ptaków – Rekreacyjnych Zawodów Paralotniowych, przeznaczonych dla pilotów z niepełnosprawnościami. Rywalizacja potrwa do 31 marca kolejnego roku.

Na pomysł stworzenia rankingu wpadł Leszek Jeż wraz z zespołem Fundacji imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, która prowadzi pierwszy w Polsce aeroprojekt Rozwiń Skrzydła dla osób z niepełnosprawnościami, w którym uczestnicy uczą się samodzielnego pilotażu paralotnią lub szybowcem.

Nowy ranking został stworzony na paralotniowej platformie internetowej LEONARDO. Korzystanie z paralotniowej platformy internetowej LEONARDO oraz uczestnictwo w rankingach tam zamieszczonych jest bezpłatne.

W rankingu mogą uczestniczyć piloci paralotniowi posiadający orzeczenie o niepełnosprawności. Piloci będą rywalizować w dwóch kategoriach:
•  wózkersi (https://bit.ly/wózkersi),
•  chodziaki (https://bit.ly/chodziaki).

Klasyfikacja prowadzona jest w oparciu o sześć najlepszych lotów swobodnych uczestnika wg punktacji obliczanej wg zasad obowiązujących na internetowej platformie LEONARDO oraz jego nalot w danym sezonie w przeliczeniu na punkty.

Punkty za lot nalicza się wg następujących zasad:
•  przelot otwarty – 1 km lotu = 1,5 pkt.;
•  trójkąt – 1 km lotu = 1,75 pkt.;
•  trójkąt FAI – 1 km lotu = 2 pkt.

Punkty za nalot oblicza się wg zasady – za każdą godzinę nalotu uczestnik rankingu uzyskuje 10 pkt.

Loty uwzględnione w rankingu nie podlegają weryfikacji pod kątem naruszania stref lotniczych – przestrzeganie prawa leży w interesie użytkownika (wgranie lotu naruszającego strefy mogłoby nieść konsekwencje natury prawnej) – zakłada się uczciwość użytkowników i grę fair-play.

W imieniu organizatora zapraszamy wszystkich chętnych to sportowej rywalizacji.

Więcej informacji na stronie: pgxc.pl/2024/1/rekreacyjne-zawody-paralotniowe-kulawe-ptaki/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony