REA Space – rozwój technologii w obszarze inżynierii lotniczej i kosmicznej
Na Politechnice Rzeszowskiej powstała nowa spółka typu spin-off o nazwie REA Space. Firma skoncentrowana na rozwijaniu technologii w obszarze inżynierii lotniczej i kosmicznej będzie się zajmować m.in. technologiami satelitarnymi, bezzałogowymi systemami latającymi, nowoczesnymi napędami hybrydowymi dla lekkich aparatów bezzałogowych oraz efektywnymi i cichymi napędami śmigłowymi.
Założyciele i Zarząd REA Space
W skład zarządu spółki weszli: dr inż. Michał Kuźniar (prezes) – adiunkt w Katedrze Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa specjalizujący się w napędach lotniczych, dr hab. inż. Andrzej Majka, prof. PRz (członek Zarządu) – kierownik Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej, ekspert Komisji Europejskiej, posiadający doświadczenie w wielu projektach europejskich i krajowych, mgr inż. Jowita Pawluczy (członek Zarządu) – ekspert Komisji Europejskiej w obszarze technologii lotniczych i kosmicznych, posiadający doświadczenie w edukacji akademickiej oraz w zarządzaniu w przemyśle lotniczym, mgr inż. Kamil Kucharski (członek Zarządu) – asystent w Katedrze Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej, specjalista w zakresie przekładni lotniczych.
Obszary działalności REA Space
Działalność REA Space będzie skoncentrowana na rozwijaniu technologii w obszarze inżynierii lotniczej i kosmicznej, obejmującej:
- drony – projektowanie, badania, produkcja i usługi związane z dronami cywilnymi i wojskowymi,
- hybrydowe zespoły napędowe – zespoły napędowe dla niewielkich dronów charakteryzujące się wysoką sprawnością, niskimi kosztami produkcji i eksploatacji oraz niskim poziomem hałasu,
- podsystemy statków powietrznych i kosmicznych – projektowanie, produkcja, testowanie i montaż,
- integracja zespołów statków powietrznych i kosmicznych – badania, testowanie i integracja zespołów,
- nowoczesne technologie – rozwój innowacyjnych technologii dla przemysłu lotniczego i kosmicznego, nauki oraz innych sektorów gospodarki,
- technologie wodorowe – rozwój technologii wodorowych dla lotnictwa i kosmonautyki.
REA Space skoncentrowana na efektywności i innowacjach
REA Space kładzie nacisk na dostarczanie klientom rozwiązań, które są zarówno wysoce efektywne, jak i energooszczędne. Bogate doświadczenie zespołu inżynierów pozwala na rzetelne i terminowe wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych zadań. Spółka jest otwarta na współpracę z partnerami z różnych sektorów gospodarki, oferując nowoczesne rozwiązania technologiczne w dziedzinie lotnictwa i kosmonautyki.
REA Space stanowi obiecujące rozszerzenie ekosystemu innowacyjnego Politechniki Rzeszowskiej, zyskując uznanie zarówno wśród specjalistów branżowych, jak i partnerów biznesowych. Spółka uczestniczy w rozwijaniu nowych technologii, przyczyniając się do postępu w dziedzinie inżynierii lotniczej i kosmicznej.
Na zdjęciu głównym od lewej: mgr inż. K. Kucharski, dr hab. inż. A. Majka, prof. PRz, dr inż. M. Kuźniar, mgr inż. J. Pawluczy, prof. dr hab. inż. J. Sęp (fot. D. Jakubiec)
Komentarze