Radom: Terminal już gotowy

Port Lotniczy Radom - terminal, fot. materiały prasowe

Zakończyła się już budowa terminalu radomskiego lotniska. Pierwotnie miał on być gotowy już wiosną ubiegłego roku. Budynek sprawdzają teraz służby, które dokonują odbiorów technicznych.

Obiekt do niedawna użytkowany był w Łodzi. W lipcu 2012 roku Port Lotniczy Radom odkupił go od łódzkiego lotniska za 2 mln zł. Za usługę jego montażu spółka zapłaciła 4,5 mln zł. Terminal będący przedmiotem umowy został wybudowany w 2005 roku, a jego budowa trwała zaledwie dwa miesiące. Ma 2913 m2 powierzchni użytkowej, 3028 m2 powierzchni zabudowy oraz kubaturę 13.379 m3. Budynek ma wymiary 84x33 m. Jest to obiekt wolnostojący, parterowy, o konstrukcji stalowej. Budynek jest wyposażony we wszystkie instalacje, w tym klimatyzację. 

Posiada on kompletne wyposażenie niezbędne do obsługi pasażerów, w tym taśmociągi bagażowe z wagami, punkty odpraw, a także 11 urządzeń skanujących RTG i różnego rodzaju detektorów. W terminalu znajdują się hale przylotów i odlotów, hala ogólnodostępna, VIP Room, kantor wymiany walut, wypożyczalnia samochodów, 5 sklepów, kawiarnia, oraz 3 toalety. (…)
 

Powyżej opublikowaliśmy fragment tekstu, artykuł w całości przeczytasz na portalu rynekinfrastruktury.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus