Radom: Będzie radiolatarnia, będą linie lotnicze?

Port Lotniczy Radom

Pierwsze samoloty pasażerskie na lotnisku w Radomiu najwcześniej pojawią się jesienią. Przewoźnicy czekają bowiem na wybudowanie tam urządzeń radionawigacyjnych, które mają być gotowe z końcem września. Wcześniej zapowiadano, że pierwszy samolot wystartuje z Radomia już w czerwcu. Szybko okazało się, że zainteresowanie czarterami jest nikłe, a na wszystkie loty wakacyjne zapisało się w sumie 40 osób.

Samoloty do Egiptu miały wystartować 19 czerwca. Na kilka dni temu przed uruchomieniem połączenia biuro podróży odwołało loty. Tymczasem lotnisko w Radomiu oficjalnie działa już od ubiegłego czwartku. I stoi puste.

Jak wyjaśniają przedstawiciele biura podróży Alfa Star w rozmowie z „TVN 24”, pasażerowie nie decydowali się na podróż z Radomia, ponieważ ze względu na doniesienia medialne dotyczące ewentualnych opóźnień w uruchomieniu lotniska nie byli pewni, czy ruszy ono na czas. Wybierali więc wczasy z wylotem z innego portu lotniczego. Sylwester Strzylak, właściciel Alfa Star dodał jednak, że z analiz biura wynika, iż zainteresowanie lataniem z Radomia zainteresowanych jest bardzo wielu mieszkańców. Decyzję o swoim locie podejmą jednak wówczas, gdy będą mieli pewność, że dojdzie on do skutku.

Strzylak zaznaczył też, że biuro rezygnuje z lotów z Radomia w sezonie letnim, ale planuje uruchomienie czarterów w sezonie zimowym – od listopada. Są nimi zainteresowane nowe linie lotnicze 4You Airlines, których biuro Alfa Star jest współwłaścicielem.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus