Przejdź do treści
Przyznano Złote Skrzydła za 2022 rok podczas Walnego Zgromadzenia Aeroklubu Poznańskiego (fot. Aeroklub Poznański)
Źródło artykułu

Przyznano Złote Skrzydła za 2022 rok

W dniu 3 czerwca 2023 r. na Lotnisku w Kąkolewie odbyło się Walne Zgromadzenie Aeroklubu Poznańskiego. Zgromadzenie po raz pierwszy zostało zwołane w Kąkolewie.

Podczas obrad Kapituła nagrody Aeroklubu Poznańskiego "Złote Skrzydło" ogłosiła listę laureatów za rok 2022. Nagroda „Złote Skrzydło” to forma uhonorowania Członków i Sympatyków poznańskiego Stowarzyszenia, których bezinteresowna pomoc i zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju Aeroklubu Poznańskiego, kształtują jego pozytywny wizerunek oraz rozwijają zasady koleżeństwa i wzajemnej życzliwości między członkami i sekcjami poznańskiego Klubu. Jest przyznawana jako forma docenienia wybitnych osiągnięć sportowych i aktywnej działalności na rzecz tego Aeroklubu.

Pomysł takiej formy uhonorowania osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla Aeroklubu zrodził się wśród członków Zarządu AP w roku 2003 i za ten rok po raz pierwszy przyznano symboliczną statuetkę Złotego Skrzydła. Od tej pory co roku Aeroklub honoruje w ten sposób kolejne osoby. W poprzednich latach nagroda "Złote Skrzydło" przyznawana była w następujących kategoriach: osiągnięcie sportowe roku, działacz roku oraz za całokształt działalności.

Przyznano Złote Skrzydła za 2022 rok podczas Walnego Zgromadzenia Aeroklubu Poznańskiego (fot. Aeroklub Poznański)2

(fot. Aeroklub Poznański)

W tym toku nagrody przyznano w trzech kategoriach:
"Za całokształt działalności" nagrodę otrzymał pilot szybowcowy Jerzy Kolasiński,
• w kategorii "Osiągnięcie sportowe roku" wyróżnienie przyznano Tomaszowi Jeziornemu, który na Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających Bułgaria 2022 wywalczył tytuł wicemistrza świata juniorów w konkurencji F1B,
• w kategorii "Działacz roku" Kapituła przyznała nagrodę Józefowi Nawrotowi, wieloletniemu członkowi poznańskiego klubu, a obecnie członkowi Klubu Seniorów Lotnictwa.

Przyznano Złote Skrzydła za 2022 rok podczas Walnego Zgromadzenia Aeroklubu Poznańskiego (fot. Aeroklub Poznański)3

(fot. Aeroklub Poznański)

Podczas Walnego Zgromadzenia nadano też godność członka honorowego osobom szczególnie zasłużonym dla Aeroklubu Poznańskiego. Członkami honorowymi stowarzyszenia zostali: Włodzimierz Chrenowicz, Andrzej Ciszewski, Marek Dominiak, Piotr Halt, Michał Mikuła, Szymon Melosik, Jacek Nowak i Krzysztof Pilawski.

Listę dotychczasowych laureatów nagrody "Złote Skrzydło" można zobaczyć na stronie www.aeroklub.poznan.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony