Przejdź do treści
Zestaw modelu ROOKIE (fot. Aeroklub Polski)
Źródło artykułu

Projekt FAI/CIAM Rookie wchodzi w kolejną fazę

Aeroklub Polski poinformował, że projekt Rookie wchodzi w kolejną fazę – zestawy modelu z napędem kondensatorowym, w specjalnym "aeroklubowym" malowaniu są już w drodze do klubów modelarskich!

Zapraszamy wszystkie kluby sportowe AP do wzięcia aktywnego udziału w ogólnoświatowym projekcie FAI/CIAM Rookie. 

Warunkiem koniecznym do otrzymania kilku zestawów modelu ROOKIE jest posiadanie licencji klubu sportowego (z dyscypliną modelarstwo) w roku 2021. Do zgłoszenia udziału w projekcie wystarczy przysłać maila na adres biuro@aeroklubpolski.pl z informacją, że klub jest zainteresowany przystąpieniem do projektu Rookie i zobowiązuje się do zorganizowania warsztatów z kilkorgiem dzieci.

Przypominamy, że Aeroklub Polski jako pierwszy aeroklub narodowy na świecie wdraża projekt Międzynarodowej Komisji Modelarskiej CIAM FAI o nazwie Rookie. Idea ma na celu zachęcić dzieci do fascynacji lataniem poprzez interaktywną zabawę. Schemat jest prosty – dzieci będą budowały model samolotu ROOKIE z napędem kondensatorowym i będą uczyły się latać.


Przeczytaj również:
Rusza projekt FAI/CIAM Rookie! Do Aeroklubu Polskiego dotarły modele w aeroklubowym malowaniu
Aeroklub Polski jako pierwszy NAC na świecie wdraża projekt FAI/CIAM Rookie na taką skalę
Ruszył FAI Rookie project

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotniska
W niedzielę, 29 maja 2022 r. o godz. 16:00 na lotnisku w Chrcynnie odbędą się Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych – Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start.
lotniska
Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to z całą pewnością najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego, której 59 edycja odbędzie się pod koniec maja br. Jej początek sięga 1929 r., kiedy to w rok po utworzeniu Akademickiego Aeroklubu Krakowskiego,...
lotniska
W dniach od 24 kwietnia do 5 maja br. w Prievidzy (Słowacja) trwała rywalizacja podczas Krajowych Zawodów Szybowcowych "Glide Challenge Cup GSS Prievidza 2022" w klasach: Club, 15m, Combi. Obsada była topowa. Wystarczy powiedzieć że w klasie Combi startowało kilku mistrzów...
lotniska
Aeroklub Gdański zaprasza skoczków spadochronowych do udziału w Zawodach Spadochronowych o Puchar Zatoki Gdańskiej na Celność Lądowania, które zostaną rozegrane w dniach 29-31 lipca 2022 r. na lotnisku Pruszcz Gdański.

Nasze strony