Przejdź do treści
Śmigłowiec EC 135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. LPR)
Źródło artykułu

Pracowity tydzień załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Drugi tydzień czerwca to był bardzo pracowity czas dla załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wykonywały one loty do groźnych wypadków drogowych (w tym zderzenia samochodu z ciągnikiem rolniczym czy z żubrem), poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu. Niesiono też pomoc 2-letniemu dziecku, które wpadło do oczka wodnego, czy osobom zatrutym czadem.

W ubiegłym tygodniu 22 śmigłowce LPR wykonały 284 lotów do wypadków, zachorowań oraz transportów międzyszpitalnych, z czego najwięcej należało w minionym tygodniu do załogi "Ratownika6" z Krakowa – 21 lotów. Drugi wynik pod względem ilości udzielonych pomocy należał do załogi "Ratownika12" z Warszawy, która wykonała 20 lotów. Trzeci wynik pod względem liczby udzielonych pomocy uzyskały trzy załogi "Ratownika3" z Gdańska, "Ratownika11" ze Szczecina, "Ratownika13" z Wrocławia – wszystkie trzy wykonały po 18 lotów.

Do zadań jak zawsze włączana jest załoga Piaggio P180 Avanti i Bombardier Learjet 75, który niedawno dołączył do floty LPR. W ubiegłym tygodniu załogi tych samolotów wykonały dziewięć wylotów (transport międzyszpitalny). Załogi Samolotowego Zespołu Transportowego pozostają w całodobowej gotowości.

W sumie, w minionym tygodniu, wszystkie statki powietrzne LPR wykonały 293 loty. Powyższa statystyka nie obejmuje lotów odwołanych, niewykonanych, szkoleniowych i technicznych. W porównaniu z poprzedzającym tygodniem liczba interwencji wzrosła o 86.

7 czerwca br. Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau wręczył odznaczenie Bene Merito przyznane przedstawicielom służby medycznej. Wśród siedmiu odznaczonych odznaką Bene Merito uhonorowane zostały trzy osoby związane z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym:
• dr n. med. Adam Burakowski, zastępca Dyrektora Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ds. medycznych;
• prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego;
• Bartosz Wszelaki, ratownik medyczny, członek załogi HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Więcej TUTAJ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony