Przejdź do treści
M28B z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego na lotnisku (fot. kpt. pil. Michał Nawojczyk)
Źródło artykułu

Pracowita sobota lotników morskich z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego

23 marca załoga samolotu transportowo-desantowego M28B wykonała zabezpieczenie dwóch "Akcji Serce" w trakcie jednego przelotu samolotu.

Start maszyny wraz z zespołem transplantologów na trasie Gdynia–Poznań nastąpił o godzinie 10:10. Akcja wykonana została na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Po wylądowaniu na poznańskim lotnisku na pokład samolotu zabrany został drugi zespół lekarzy, których załoga przetransportowała po trasie Poznań–Wrocław.

Z Wrocławia An-28 wystartował o godzinie 17:42 i wylądował w Bydgoszczy o godzinie 18:51. To zadanie wykonano na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Całość przedsięwzięcia i powrót do Gdyni załoga zakończyła lądowaniem na macierzystym lotnisku o godzinie 20:03.

Połączenie obu zadań odbyło się dzięki doskonałej koordynacji i wzorcowej współpracy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej z podmiotami leczniczymi, na rzecz których organizowane są loty, których celem jest ratowanie ludzkiego zdrowia i życia.

Była to 4 "Akcja Serce" w tym roku i 83 w historii zrealizowana przez Gdyńską Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej, która w realizacji lotów o statusie "hospital" bierze udział od 2007 roku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony