Przejdź do treści
Gen. bryg. pil. Sławomir Żakowski wychodzi z samolotu C-295 M CASA (fot. 8. BLTr)
Źródło artykułu

Pożegnanie gen. bryg. pil. Sławomira Żakowskiego z lotnictwem wojskowym

W dniu 19 stycznia 2023 roku na terenie 8. Bazy Lotnictwa Transportowego swój ostatni lot w lotnictwie wojskowym odbył były dowódca jednostki gen. bryg. pil. Sławomir Żakowski.

Ten bardzo osobisty i wzruszający dla każdego kończącego czynną służbę w lotnictwie pilota moment, obserwowała rzesza zgromadzonych na uroczystej zbiórce żołnierzy 8. BLTr, zaproszonych gości i oczywiście rodzina pilota.

Meldunek o gotowości do wykonania lotu gen. bryg. pil. Sławomir Żakowski złożył Zastępcy Dowódcy Generalnego RSZ gen. dyw. pil. Cezaremu Wiśniewskiemu. Po meldunku, załoga w skład której wchodził Dowódca 8. BLTr płk pil. Sławomir Byliniak, udała się do samolotu C-295 M CASA w celu wykonania zadania.

Po wylądowaniu i opuszczeniu kabiny, gen. bryg. pil. Sławomir Żakowski pożegnał się symbolicznie z samolotem.

Gen. bryg. pil. Sławomir Żakowski żegna się symbolicznie z samolotem (fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego)

Gen. bryg. pil. Sławomir Żakowski żegna się symbolicznie z samolotem (fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego)

Po odbytym zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym locie, gen. bryg. pil. Sławomir Żakowski w swoim przemówieniu podsumował swoją 39 letnią służbę w lotnictwie i podziękował wszystkim za współpracę i wspólne lata spędzone w lotniczym mundurze.

Po złożeniu  życzeń przez delegację lotników, gen. bryg. pil. Sławomir Żakowski udał się wraz z uczestnikami uroczystości do wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Panu gen. bryg. pil. Sławomirowi Żakowskiemu życzymy zdrowia, realizacji dalszych planów i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. O karierze gen. bryg. pil. Sławomira Żakowskiego w lotnictwie wojskowym TUTAJ.

Więcej zdjęć z lotu pożegnalnego na stronie www.8bltr.wp.mil.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony