Przejdź do treści
Źródło artykułu

Powołano Bibliotekę Lotniczą Aeroklubu Białostockiego

W listopadzie 2022 roku powstała Biblioteka Lotnicza Aeroklubu Białostockiego. Mieści się w budynku Aeroklubu, w klubie „U szybowników” i prowadzona jest przez członków Sekcji Szybowcowej. Aeroklub serdecznie zaprasza wszystkich ciekawych wiedzy lotniczej do korzystania z bazy nowopowstałej Biblioteki Lotniczej.

Biblioteka Lotnicza Aeroklubu Białostockiego to inicjatywa oddolna członków stowarzyszenia. Pierwsze pozycje zostały pozyskane w 2021 r., a oficjalne powołanie nastąpiło w listopadzie 2022 roku.

Zalążkiem powstania Biblioteki była chęć dzielenia się unikatowymi pozycjami, które krążyły wśród pilotów jak i w samym Aeroklubie. Spora część woluminów dostępna była w naszych budynkach, ale szczególne podziękowania członkowie Aeroklubu kierują do wszystkich darczyńców, którzy postanowili nieodpłatnie przekazać swoje książki. Należą do nich m.in. Mirosław Nikiciuk, Maciej Maciejewski, Jan Nosal, Artur Wróbel, Adam Wróblewski. Jednocześnie zachęcają pozostałych do kontynuowania tej nowej tradycji.

Księgozbiór Biblioteki liczy obecnie ok 200 pozycji książek i czasopism, polskich i zagranicznych. W zbiorach znajdują się zarówno pozycje naukowe jak i beletrystyka. Podstawowa tematyka unikatowych zbiorów w znacznej części obejmuje: lotnictwo, samoloty, szybowce, śmigłowce, aerodynamikę, termo- i gazodynamikę, mechanikę, mechanikę lotu, wytrzymałość materiałów, silniki lotnicze, tłokowe i odrzutowe, osprzęt i wyposażenie lotnicze, matematykę, informatykę i komputery, historię lotnictwa i astronautyki oraz modelarstwo lotnicze.

Trwają prace nad stworzeniem bazy zdjęć i filmów związanych z Aeroklubem Białostockim oraz bazy materiałów szkoleniowych m.in. do egzaminów państwowych oraz KWT.

Więcej informacji na stronie www.epbk.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony