Przejdź do treści
Port Lotniczy Łódź (fot. Igor Kuciel)
Źródło artykułu

Port Lotniczy w Łodzi i Welcome Airport Services rozpoczynają współpracę

W dniu 27 października 2022 r. w Warszawie Port Lotniczy Łódź i Welcome Airport Services – największy pod względem liczby obsługiwanych przewoźników agent handlingowy w Polsce – podpisali umowę o współpracy.

Welcome Airport Services działa na rynku od ponad dwudziestu lat. Dzięki bardzo dobrym relacjom z klientami, najwyższej jakości usług i zasięgowi geograficznemu firma posiada obecnie w portfelu ponad pięćdziesięciu aktywnych klientów. Wyróżnikiem na rynku jest własna Agencja Celna, która jest istotnym uzupełnieniem oferty cargo.

Dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź powiedziała: „W tym roku cargo w Łodzi obchodzi 10 lat działalności. Z tej okazji wchodzimy na nowy poziom: zostaliśmy dostrzeżeni przez największego agenta handlingowego cargo w Polsce i stajemy się „rodziną cargo Polski Centralnej”. Rozszerzamy współpracę dla dobra konsolidacji biznesu cargo w Polsce. Nawiązanie współpracy to połączenie sił cargo Portu Lotniczego Łódź i jednego z największych agentów handlingowych w Polsce w zakresie obsługi towarowej – Welcome Airport Services. Współpraca oznacza włączenie do siatki sprzedażowej i obsługowej przez Welcome kolejnej stacji, jednakże w tym przypadku z zachowaniem niezależności organizacyjnej agenta handlingowego w Porcie Lotniczym Łódź. Zachowujemy własnych pracowników i własny certyfikat AHAC i RA. W ramach kooperacji ponadto będziemy mogli zaoferować: konkurencyjny cennik, wspólne standardy obsługi klienta, pracę w tym samym otoczeniu informatycznym, wspólną identyfikację wizualną i marketingową. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się znakomicie rozwijać."

„Jesteśmy dumni, że nasza firma została doceniona przez kolejny port lotniczy, co owocuje rozszerzeniem współpracy w obszarze obsługi cargo. Nasze możliwości obsługi towarów drogą lotniczą praktycznie na całym świecie oraz potencjał gospodarczy regionu łódzkiego z całą pewnością przełożą się na atrakcyjną i stabilną ofertę logistyczną” – podkreślił Jakub Kluziński, prezes Welcome Airport Services.

Podpisanie umowy o współpracy przez Port Lotniczy Łódź i Welcome Airport Services (fot. Port Lotniczy Łódź)

W efekcie nawiązanej współpracy pomiędzy Portem Lotniczym w Łodzi i Welcome AS dojdzie do dalszego wzmocnienia pozycji Welcome Cargo w Polsce, zostanie zoptymalizowany rozkład RFS w kierunku zachodnim oraz umożliwione maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni załadunkowej. Dodatkowo, co również jest niezwykle istotne, podpisana umowa wpłynie na wzrost jakości komunikacyjnej pomiędzy klientem, agentem obsługi naziemnej i linią lotniczą oraz umożliwi wsparcie operacyjne w sytuacjach kryzysowych pomiędzy terminalami, jeśli chodzi o personel i sprzęt.

„W Łodzi odprawiamy towary z całej Polski. Zawdzięczamy to znakomitemu położeniu lotniska w Łodzi przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. Obok naszego Portu przebiega droga ekspresowa S14, z której już korzystają firmy transportowe, a po jej ukończeniu, kiedy domknie się ring autostradowy wokół Łodzi, nie będzie lepiej skomunikowanego Portu, niż na Port Lotniczy Łódź. Ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie oraz posiadane certyfikaty odprawiamy praktycznie pełną gamę towarów. Do najciekawszych, które odprawialiśmy należały: części do samolotów i statków pełnomorskich, luksusowe alkohole, fortepian, motocykle Harley’a, a nawet ptasi puch, bursztyn, czy rzeźby krów do arabskich pałaców. Jesteśmy w pełni wyposażonym Cargo, jednak warto wspomnieć, że oprócz standardowego wyposażenia mamy również unikatowy wózek o udźwigu 12 ton. Dzięki temu możemy obsługiwać towary „wagi ciężkiej”, ostatnio np. kocioł parowy dla elektrociepłowni o wadze 9 ton. Dzisiejsze podpisanie umowy dotyczącej współpracy z Welcome Airport Service to ważny krok w rozwoju Cargo na naszym lotnisku. Można powiedzieć, że już oficjalnie, że dwie znane i lubiane na rynku logistycznym marki zaczynają współpracę mającą na celu zwiększenie wolumenu odprawianego Cargo” – mówił Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź.

„Jestem dumny, że od teraz Welcome Airport Services rozpoczyna współpracę w zakresie obsługi ładunków lotniczych z Cargo w Porcie Lotniczym w Łodzi, co jest nowatorskim rozwiązaniem na rynku polskim, można zatem powiedzieć, że wyznaczamy trendy. Jest to typowa sytuacja win-win, każda ze stron osiąga wymierne korzyści, sukces jednej strony wzmacnia sukces drugiej strony i vice versa” – podsumował Marcin Osowski, wiceprezes Welcome AS.

Podpisanie umowy o współpracy przez Port Lotniczy Łódź i Welcome Airport Services (fot. Port Lotniczy Łódź)2

Lodz Airport Cargo zostało założone w czerwcu 2012 roku. Od tego czasu oferuje przewozy towarowe zarówno na kołach, jak i na pokładach samolotów. Jest w pełni certyfikowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego agentem handlingowym. Posiada status zarejestrowanego agenta PL/RA/00008-01. Podstawowym profilem działalności Lodz Airport CARGO jest kompleksowa obsługa przesyłek lotniczych. Pracownicy cargo posiadają pełne uprawnienia do obsługi przesyłek DGR. Lodz Airport Cargo posiada w pełni wyszkolony personel oraz niezbędny sprzęt handlingowy, działa od poniedziałku do soboty przez całą dobę. Na terenie Portu Lotniczego Łódź znajduje się również Urząd Celny zajmujący się odprawą eksportową.
 
Podpisana umowa rozpoczyna nowy rozdział w historii Cargo na łódzkim lotnisku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony