Port Lotniczy Lublin z nowym wiceprezesem

Port Lotniczy Lublin - widok z bliska na napis na terminalu (fot. swidnik.pl)

Rada nadzorcza Portu Lotniczego Lublin SA powołała 14 listopada br. nowego wiceprezesa zarządu. Został nim Adam Klinert, który zajął miejsce Włodzimierza Wysockiego.

Wysocki pełnił obowiązki wiceprezesa od listopada 2016 roku. W przeszłości był również zastępcą prezydenta Lublina i odpowiadał za kulturę oraz sport.

Nowy wiceprezes PLL jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją w prawie gospodarczym publicznym, w szczególności przekształceniach własnościowych oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego na kierunku zarządzanie w administracji publicznej.

Od 2010 r. jest blisko związany z branżą lotniczą. W latach 2010-2015 był wiceprezesem zarządu ds. prawnych i finansowych Portu Lotniczego Radom SA, a w latach 2015-2017 i 2019 doradcą zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Doświadczenie zdobywał w takich branżach, jak: transportowa (PKP Cargo), energetyczna (PGE Energia Odnawialna SA, PGE Energia Jądrowa 1 SA, Elektrownie Górnej Odry Sp. z o. o.), nieruchomościowa (BGK Nieruchomości SA) oraz bankowa (Bank Gospodarstwa Krajowego).
 

Źródło: swidnik.pl
comments powered by Disqus