Przejdź do treści
Port Lotniczy Kraków - droga startowa (fot. Jacek Krawczyk)
Źródło artykułu

Port Lotniczy Kraków podsumował marcowe statystyki i wydarzenia

W marcu z usług Portu Lotniczego Kraków skorzystało 790 427 pasażerów, czyli o 31 % więcej w stosunku do marca 2019 r. i o 15 % więcej w stosunku do marca 2023 r.

„Łącznie od początku roku 2024 obsłużyliśmy już w Kraków Airport  2 167 330  pasażerów, co oznacza, że sezon Zima 2023/2024 możemy zaliczyć do bardzo udanych.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Przed nami  wiosenno-letnia siatka połączeń zainaugurowana w Święta Wielkanocne. Kwiecień i maj w branży lotniczej nazywany jest przedsionkiem wakacji. Wtedy pasażerowie wybierają się często na city-break  do wyjątkowych miast na całym świecie. To znakomita forma odpoczynku dla tych osób, które nie przepadają za dużą ilością turystów w lipcu i sierpniu i cenią sobie odpoczynek bez upałów oraz  wysokich cen. Zapraszamy do skorzystania z połączeń #PROSTOzKRAKOWA.” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Porozumienie z Biblioteką Kraków

Dzisiaj w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport została podpisana kontynuacja porozumienia o współpracy między Biblioteką Kraków a Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Głównym celem porozumienia jest promowanie czytelnictwa oraz szerzenie wiedzy lotniczej.

Dzięki długoletniej współpracy obie jednostki realizują szereg akcji i atrakcji dla czytelników oraz pasjonatów lotnictwa. W Kraków Airport, w gate 4 terminala pasażerskiego, utworzyły wspólnie samoobsługowy biblioteczny regał – Airport Library, a w Centrum Edukacji Lotniczej „Odlotową Bibliotekę” o tematyce podróżniczej, działającą na zasadzie bookcrossingowej. Z kolei w dwunastu filiach Biblioteki Kraków dostępne są autorskie kwartalniki CEL – „AIRSIDE”. Wspólnie podejmują działania otwarte dla mieszkańców Krakowa i okolic, m.in. dwukrotnie razem były obecne na corocznym Święcie Rodziny Krakowskiej, wspólnie też czytano najmłodszym w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Każdy z projektów wynikających z naszej współpracy cieszył się ogromnym powodzeniem.

Kontynuacja porozumienia o współpracy między Biblioteką i CEL niesie za sobą moc możliwości na realizację projektów, które z pewnością zadowolą Krakowian i pasażerów Kraków Airport.

Budowa Nowej Drogi Startowej w Porcie Lotniczym Kraków

Obecnie w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach trwa kolejne postępowanie administracyjne dot. wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia jakim jest budowa nowej drogi startowej.

Przy tak wielowątkowej sprawie najistotniejsze dla inwestora, jest to, że po latach dyskusji i analiz, urząd nie zakwestionował proponowanych przez Kraków Airport rozwiązań dla nowej drogi startowej, a przede wszystkim proponowanych wariantów jej przebiegu, które zostały przyjęte do oceny odziaływania ich na środowisko.

Bardzo ważnym aspektem pozostaje fakt, że przedstawione warianty zostały zaakceptowane przez stronę wojskową, współużytkującą krakowskie lotnisko. Ta okoliczność jest najistotniejsza dla prognozy co do pomyślnego dla Kraków Airport ukończenia postępowania, to kamień milowy tej inwestycji.

„Liczymy, że RDOŚ Kielce wyda pozytywną i szybką decyzję w sprawie kluczowej dla bezpieczeństwa Małopolski.” – powiedział prezes zarządu Kraków Airport.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony